11.01.2017 11:43

Zobacz przykładowe strony komiksu „Slayer: Repentless”

Komiksowa gratka dla fanów Slayera nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Zobaczcie kolejne strony komiksu na podstawie klipów z płyty „Repentless”.

Zobacz przykładowe strony komiksu „Slayer: Repentless”
foto: materiały prasowe

Podobała Wam się ostatnia płyta Slayera? Teraz otrzymacie coś, czym będziecie mogli zająć ręce w trakcie kolejnych odsłuchów - oprócz dołączonej do albumu książeczki. W końcu nie od dziś wiadomo, że lektura przy ulubionej muzyce to jedna z najfajniejszych form spędzania wolnego czasu. Co prawda dźwięki kapeli Toma Arayi mogą nieco rozpraszać... Ale do mniej wymagającego czytania komiksu powinny być w sam raz.

Podobnym tokiem rozumowania musieli najwyraźniej podążać Jon Schnepp i Guiu Vilanova. Panowie postanowili rozwinąć wątki przedstawione w filmowej trylogii ukazanej w teledyskach do utworów „Repentless”, „You Against You” i „Pride In Prejudice” w reżyserii BJ McDonnella. Tam mieliśmy zaledwie zarysowaną fabułę - teraz mamy jej doświadczyć w pełni za sprawą trzyczęściowej serii wydawnictwa Dark Horse.

Potencjał z pewnością jest - znane nam już klipy ociekały przemocą, pojawiały się w nich charyzmatyczne postaci (jak choćby ta grana przez Danny'ego Trejo), a główny bohater po wyjściu z więzienia trafiał nawet do gangu neonazistów. Z pewnością można na takich fundamentach zbudować angażującą i efektowną wizualnie historię. Po zaprezentowanych przez wydawcę planszach można snuć skojarzenia z takimi filmowymi klasykami jak „Więzień nienawiści” czy „Romper Stomper”.

Oceńcie sami:

Pierwszy zeszyt z okładką stworzoną przez Erica Powella ukaże się już 25 stycznia 2017 roku. Zamówienia przedpremierowe można składać na stronie wydawnictwa Dark Horse. Biorąc pod uwagę artystyczną przeszłość Jona Schneppa, który ma na swoim koncie m.in. kultowy i osadzony w odpowiednim klimacie serial animowany „Metalocalypse”, możemy być raczej spokojni o poziom serii.

Szczególnie, że komiksowy projekt aktywnie wspierają sami muzycy Slayera - w ramach jego promocji m.in. zagrali w trakcie konwentu Comic-Con w San Diego. A w końcu byle czego Tom Araya i Kerry King by swoimi nazwiskami nie sygnowali, prawda? Pozostaje mieć nadzieję, że któryś z polskich wydawców również zainteresuje się tymi komiksami.

Jak Wam się podobają opublikowane fragmenty „Slayer: Repentless”?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Slayer Galeria