10.12.2019 14:07

Zobacz rzadkie nagranie Queen z 1975 roku [WIDEO]

Zobaczcie, jak Queen został przyjęty przez fanów w Japonii, którzy zobaczyli swoich idoli pierwszy raz na żywo na scenie.

Queen
foto: kadr z wideo

Trzeci studyjny krążek Queen zatytułowany "Sheer Heart Attack" ukazał się w 1974 roku. To właśnie na tej płycie pojawił się utwór "Killer Queen", pierwszy duży przebój kapeli, który nadał możemy usłyszeć na koncertach zespołu. Niedługo po wydaniu tego albumu Queen wybrał się pierwszy raz do Japonii. Po kilkudziesięciu latach zespół postanowił podzielić się rzadkim nagraniem z tej wizyty.

Zobacz rzadkie nagranie Queen z 1975 roku [WIDEO]

Wiosną 1975 Queen przybył do Japonii, gdzie został przyjęty z otwartymi rękoma. Pierwszy zaplanowany koncert odbył się w Nippon Budōkan w Tokio. W archiwalnym nagraniu pokazano kulisy trasy - tłumy fanów na lotnisku, fragmenty koncertów, konferencję prasową oraz oficjalne spotkanie zespołu przy wieży w Tokio.

Aleja Freddiego Mercury'ego w Warszawie
Aleja Freddiego Mercury'ego w Warszawie
Przeczytaj także Warszawa pierwszą stolicą na świecie z aleją Freddiego Mercury'ego. Zobacz wideo z otwarcia [WIDEO]

W Japonii powstał spektakl zainspirowany albumem Queen "A Night At The Opera"

W październiku 2019 na deskach teatrów w Japonii zadebiutował wyjątkowy spektakl "Q: A Night At The Kabuki", w którym pojawią się wszystkie piosenki Queen z płyty "A Night At The Opera". Widowisko można obejrzeć w Tokio, Osaka i Kitakyushu. Sztuka rozgrywa się w średniowiecznej Japonii i nawiązuje do historii "Romeo i Julii", ale koniec tej słynnej historii jest zupełnie inaczej zinterpretowany.
Zobacz także: Perkusista Queen: Wiele osób ma problem z tym, że jesteśmy kure*sko popularni

Tagi: Rock News