29.06.2016 15:33

Zobacz studio Linkin Park w 360 stopniach

Jak postępują prace nad następcą „The Hunting Party”? Teraz możemy popatrzeć na własne oczy, gdzie działa Mike Shinoda.

Zobacz studio Linkin Park w 360 stopniach
foto: kadr z wideo

Prace nad nowym albumem Linkin Park rozpoczęły się jeszcze w listopadzie 2015 roku. Wtedy to zespół wszedł do studia i nawet widzieliśmy już nieco zdjęć, które potwierdzały, że coś się rzeczywiście dzieje w jego obozie. W maju 2016 roku mogliśmy już nawet obejrzeć kilka nagrań i posłuchać, co Mike Shinoda miał do powiedzenia o powstającym materiale.

Wokalista regularnie podkręca atmosferę, publikując kolejne fotografie i zapowiadając, że zdecydowanie warto czekać na nowe nagrania Linkin Park. Jeśli sporo sobie obiecujecie po następcy „The Hunting Party”, nie można Was o to winić - szczególnie teraz, gdy Shinoda powiedział wprost, że zależy mu, aby siódmy studyjny album jego kapeli był najlepszy w całym jej dorobku.

"

Miałem dziś objawienie dotyczące tej płyty. W tej chwili mamy już w studiu gotowe fundamenty kompozycji. Myślę, że to najwyższa pora, aby wrzucić wyższy bieg. Odkryjmy prawdziwe brzmienie tego albumu. Chciałbym przełączyć się na tryb eksperymentalny, aby było nieco dziwniej i z większą ilością żywych instrumentów. Jak już mówiłem, pragnę, aby to był nasz najlepszy krążek. Zróbmy to! "

Muzyk zapewnił swoich kolegów z zespołu, żeby nie wahali się skontaktować w nim w dowolnym momencie w celu przedyskutowania nowego materiału. Na razie wygląda na to, że w studiu spędza czas głównie sam - tak przynajmniej pokazuje najnowszy materiał, który udostępnił. To wyjątkowa okazja, by przyjrzeć się sprzętowi, na którym pracuje Mike Shinoda wraz z jego komentarzem i do tego w 360 stopniach.

Pokazując warunki, w których pracuje, współzałożyciel Linkin Park powiedział też co nieco o statusie prac. Wygląda na to, że wszystko faktycznie idzie do przodu i muzycy są już na etapie ograniczania powstałego materiału, by nadać krążkowi ostateczny kształt. Muzyk nie jest pewien, czy zdążą wydać go jeszcze w 2016 roku, ale zapewnił, że robią, co tylko mogą.

"

Mamy już zasadniczo linie wokalne i akordy, innymi słowy teksty, akordy i melodie do większości naszych faworytów. Ostatnio ograniczyliśmy nasze ulubione nagrania z sesji do mniej niż dwudziestu. "

W poprzednich nagraniach mogliśmy się już też przyjrzeć szkicującemu Joemu Hahnowi:

Myślicie, że siódmy album Linkin Park rzeczywiście ma szanse być jego najlepszym?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Linkin Park