Zobacz świąteczną parodię przeboju System of a Down

Jakub Gańko
05.12.2016 13:06
Zobacz świąteczną parodię przeboju System of a Down Fot. kadr z wideo

Święta za pasem, a śnieg już za oknem. Jeśli jesteście fanami System of a Down, mamy coś specjalnie dla Was!

Grudniowa aura, „Last Christmas” w każdym radiu, Mikołaje już chodzą po sklepach... Świąteczny nastrój powoli powinien zaczynać udzielać się każdemu. Nawet jeśli na co dzień nie gustujecie w bożonarodzeniowych przebojach, YouTuberzy zadbają, byście mieli czego słuchać także w tym okresie.

Jeśli na przykład nadal czekacie na szósty pełnowymiarowy album System of a Down, muzycy z kapeli Psychostick przygotowali coś, co odrobinę osłodzi Wam oczekiwanie. Kawałek ten - w odróżnieniu od zwyczajowej twórczości Serja Tankiana i spółki - może nawet przypaść do gustu Waszym dziadkom.

Kapela nagrała bowiem specjalną świąteczną parodię kawałka „B.Y.O.B.” z płyty „Mezmerize” - i to od razu z odpowiednio odjechanym teledyskiem. Warstwa liryczna została elegancko dostosowana do krytyki konsumpcyjnego charakteru Bożego Narodzenia: jest w niej mowa o kłamstwach z kartek świątecznych, kupowaniu prezentów ludziom, których nie lubimy i żmudnym dekorowaniu domu.

Wszystko oczywiście zostało w odpowiednio prześmiewczy sposób zilustrowane w teledysku, gdzie znalazło się nawet miejsce dla fragmentów przedświątecznych masakr wyprzedażowych w centrach handlowych. Trzeba przyznać, że panowie z Psychostick przyłożyli się do swojej roboty - zabrakło tylko Serja Tankiana przebranego za renifera.

Przekonajcie się na własne oczy:

Za mało, by przetrwać święta? Sprawdźcie też nasze zestawienia 10 metalowych i rockowych coverów „All I Want for Christmas Is You” oraz 10 rockowych i metalowych coverów „Last Christmas”. A jeśli mimo Świąt macie już w głowie tylko nadchodzący koncert System of a Down w Krakowie, posłuchajcie też „Chop Suey!” w wykonaniu orkiestry i całego „Toxicity” zagranego na ukulele w 4 minuty.

Jak Wam się podoba taka wersja „B.Y.O.B.”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.