Zobacz teledysk promujący pośmiertną EP-kę Davida Bowiego

Jakub Gańko
09.01.2017 09:04
Zobacz teledysk promujący pośmiertną EP-kę Davida Bowiego Fot. materiały prasowe

8 stycznia 2017 roku ukazała się nowa EP-ka wokalisty pt. „No Plan”. Zobaczcie wideo zrealizowane do utworu tytułowego.

10 stycznia 2017 roku minie rok od śmierci Davida Bowiego. Rok wcześniej artysta widowiskowo zamknął swoją dyskografię za sprawą albumu „Blackstar”, który został gorąco przyjęty na całym świecie - również w Polsce, gdzie osiągnął status złotej płyty. Z okazji 70. rocznicy urodzin twórcy „Let's Dance” na rynek trafiła EP-ka z czterema utworami.

Na „No Plan” trafił znany już z zeszłorocznego albumu „Lazarus”, a także trzy kompozycje, które nie trafiły na płytę, zostały jednak zarejestrowane na tych samych sesjach. Mieliśmy okazję usłyszeć je już na ścieżce dźwiękowej musicalu „Lazarus”, która ujrzała światło dzienne 21 października 2016 roku. Są to „Killing a Little Time”, „When I Met You” oraz tytułowy „No Plan”.

Do ostatniego z nich został zrealizowany teledysk, który obejrzycie poniżej.

Klip wyreżyserowany przez Toma Hingstona nawiązuje do kultowego filmu „Człowiek, który spadł na ziemię” z 1976 roku, gdzie też mieliśmy okazją oglądać rzędy telewizorów. Pojawia się w nim również motyw podróży w czasie, który także przewijał się przez twórczość Davida Bowiego.

Do obrazu Nicolasa Roega nawiązuje również sam musical „Lazarus”, w którym w główną rolę wcielił się znany z serialu „Dexter” Michael C. Hall. W 2016 roku, z okazji 40. rocznicy premiery filmu, na rynek trafiło również specjalne wznowienie ścieżki dźwiękowej Johna Phillipsa z The Mamas & The Papas oraz japońskiego kompozytora Stomu Yamash’ty.

Jak Wam się podoba teledysk do „No Plan”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.