12.08.2019 12:42

Zobacz telewizyjny występ Pink Floyd z 1970 roku [WIDEO]

Pink Floyd podzielił się archiwalnymi nagraniami z 1970 roku. Jak wówczas brzmiał zespół?

Pink Floyd 1970
foto: kadr z wideo

Jeśli myślisz, że "kiedyś to było", to dobrze trafiłeś. Wielu fanów lubi sięgać po stare nagrania swoich ulubionych kapel i wspominać stare, dobre czasy. Szczególnie człowiek robi się nostalgiczny, gdy ma do czynienia z materiałami formacji, która już nie gra. Usiądźcie wygodnie i wybierzcie się w podróż w czasie. Przenosimy się do 1970 roku.

Zobacz telewizyjny występ Pink Floyd z 1970 roku [WIDEO]

Pink Floyd wystąpił w telewizyjnym programie "An Hour With Pink Floyd" na kanale KQED w San Francisco 30 kwietnia 1970 roku. Podczas minikoncertu zespół wykonał m.in. "Careful With That Axe, Eugene" z 1968 roku. Nie zabrakło też kawałków "Cymbaline", "Green is the Colour" czy "Grantchester Meadows". Pink Floyd wówczas miał już na koncie 4 krążki, a jesienią 1970 światło dzienne ujrzał album "Atom Heart Mother".

Nick Mason: Pink Floyd nie odniósłby dziś sukcesu
Nick Mason: Pink Floyd nie odniósłby dziś sukcesu
Przeczytaj także Nick Mason: Pink Floyd nie odniósłby dziś sukcesu

Posłuchajcie, jak w 1970 roku brzmiał Pink Floyd:

Czy Pink Floyd się reaktywuje?

David Gilmour nagrał w czerwcu 2019 podcast, w którym m.in. odpowiedział na pytanie, czy dojdzie do reaktywacji Pink Floyd. Muzyk nie wyklucza takiej możliwości, ale Nick Mason podchodzi do sprawy sceptycznie i jest już zmęczony czekaniem na wieści od Gilmoura czy Watersa.

Zobacz także: Jak seniorzy reagują na muzykę Pink Floyd?

Tagi: Duperele Pink Floyd