11.09.2019 17:13

Zobacz trailer filmu "Mystify" o zmarłym wokaliście grupy INXS

Już w październiku ukaże się film dokumentalny o Michaelu Hutchence'u. Muzyk INXS zmarł w 1997 roku w pokoju hotelowym w Sydney.

INXS
foto: kadr z wideo

Michael Hutchence to wokalista i autor tekstów australijskiej grupy INXS. Muzyk w wyniku bójki doznał pęknięcia czaszki i całkowicie stracił węch i częściowo smak. Leczenie nie przynosiło porządanych efektów, a artysta popadł w głęboką depresję, często bywał agresywny i brał coraz więcej środków uspokajających. Zmarł w wieku zaledwie 37 lat podczas rozpoczynającej się trasy INXS po Australii w 1997 roku. Ciało wokalisty znaleziono w pokoju hotelowym w Sydney.

Trailer filmu "Mystify" o zmarłym wokaliście grupy INXS

Muzyk był cenioną postacią także wśród innych gwiazd rocka. Szczególną sympatią darzył go Bono z U2, który dwa lata po śmierci Hutchence'a wspomógł wydanie jego solowego albumu, nad którym pracował od lat. Ponadto na albumie "All That You Can't Leave Behind" U2 poświęcił wokaliście INXS kawałek „Stuck in a Moment You Can't Get Out Of”.

Michael Hutchence z INXS
Michael Hutchence z INXS
Przeczytaj także W filmie dokumentalnym o wokaliście INXS pojawią się wcześniej niepublikowane utwory

18 października 2019 roku ukaże się film dokumentalny pt. "Mystify" o życiu Michaela Hutchence'a. Produkcja przeanalizuje historię australijskiej ikony muzyki i skupi się na wydarzeniach, które doprowadziły do śmierci muzyka w 1997 roku. Prapremiera filmu odbyła się na festiwalu Tribeca, gdzie produkcja spotkała się z dużym uznaniem krytyków.

W sieci można zobaczyć już zwiastun produkcji:

Oprócz wywiadów z najbliższymi przyjaciółmi muzyka i z członkami jego rodziny, "Mystify" zawiera także niepublikowane wcześniej nagrania, które mogą zmienić spojrzenie fanów piosenkarza na jego życie zawodowe i prywatne. Dokument bada także jak sława i wypadek przyczyniły się do zmiany osobowości artysty.

Zobacz też: 

Tagi: Rock News INXS