21.07.2017 10:47

Zobacz wspólny występ Chestera Benningtona i Chrisa Cornella

Odejście obu tych artystów to wielka strata dla świata muzyki - nic dziwnego, że fani wspominają momenty, gdy wokaliści razem pojawili się na scenie.

Zobacz wspólny występ Chestera Benningtona i Chrisa Cornella
foto: kadr z wideo

20 lipca 2017 roku samobójstwo popełnił Chester Bennington. Muzyk miał 41 lat. Stało się to w dzień urodzin Chrisa Cornella, który również popełnił samobójstwo 17 maja 2017. Niektórzy zastanawiają się, czy fakt urodzin bliskiego przyjaciela nie wpłynął depresyjnie na wokalistę Linkin Park.

Muzycy byli bardzo zżyci - Bennington był ojcem chrzestnym dzieci Cornella i zaśpiewał „Hallelujah” Leonarda Cohena na pogrzebie Chrisa w maju 2017. Jeszcze w 2008 roku Cornell i Linkin Park wybrali się we wspólną trasę. W związku z informacją o śmierci Benningtona fani zaczęli wspominać istotne momenty z jego życia i nic dziwnego, że przypomniano sobie również o nagraniach ze wspólnych występów Cornella i Benningtona.

Zobaczcie, jak muzycy razem wykonali „Hunger Strike” oraz „Crawling”:

Chester Bennington popełnił samobójstwo w swojej rezydencji w Los Angeles, a jego ciało znaleziono o godzinie 9. rano czasu amerykańskiego. Śmierć muzyka Linkin Park wszystkich wstrząsnęła i wielu artystów podzieliło się swoimi przemyśleniami za pośrednictwem serwisów społecznościowych. O Chesterze wypowiedzieli się m.in. Brian Welch, Nikki Sixx czy Mike Shinoda.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell Linkin Park Soundgarden Chester Bennington