22.03.2019 13:41

Zobacz występ 15-letniego wokalisty Green Day z 1987 roku [WIDEO]

Billie Joe Armstrong już jako nastolatek udzielał się w punkowych kapelach. Sprawdźcie, jak wówczas radził sobie ze śpiewaniem.

Wokalista Green Day
foto: kadr z wideo

Patrząc na wielkie gwiazdy muzyki, rzadko zastanawiamy się, jak wyglądały czyjeś początki na scenie. Zazwyczaj większość muzyków zaczynało swoją przygodę z graniem jeszcze, gdy mieli naście lat. Chociaż początki nigdy nie są łatwe, to już wtedy przyszłe gwiazdy dawały z siebie wszystko, by się rozwijać, zdobywać nowych fanów, eksperymentować z muzyką i podpisać kontrakt muzyczny.

Zobacz występ wokalisty Green Day z 1987 roku

Zanim jednak Green Day zagrał swój pierwszy koncert, wydał debiut "39/Smooth" i zaczął wypełniać stadiony, Billie Joe Armstrong próbował swoich sił w innych kapelach. Internauci doszukali się nagrania, w którym widać 15-letniego muzyka śpiewającego z zespołem Desecrated Youth w 1987 roku. Nagranie pojawiło się w dokumencie "Turn It Around: The Story Of East Bay Punk" z 2018 roku, którego producentem był Green Day. 

Guns N' Roses
Guns N' Roses
Przeczytaj także Zobacz akustyczny występ Guns N' Roses z 1986 roku

W kapeli Desecrated Youth grali również Raj Punjabi, Mike Pritchard i Sean Hughes. Poniższe nagranie powstało w ogródku Raja przy jego domu w Rodeo w stanie Kalifornia. Zobaczcie krótkie nagranie z kilkunastoletnim wokalistą Green Day:

A jak w XXI wieku odbierana jest muzyka Green Day przez młode osoby? Okazuje się, że nastolatki lubią punkowe brzmienia i chętnie sięgają po nagrania Green Day. Brzmienie kapeli jest dla wielu na tyle charakterystyczne, że już po paru taktach można łatwo domyślić się, że to właśnie ten zespół.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Green Day