09.04.2019 14:57

Takie były początki Kiss. Zobacz występ grupy w 1973 roku [WIDEO]

Każdy kiedyś zaczynał - sprawdźcie, jak Kiss brzmiał w 1973 roku.

Kiss
foto: ASSOCIATED PRESS/East News

13 stycznia 1973 w Popcorn Club w Queens w stanie Nowy Jork na niewielkiej scenie pojawili się muzycy z dziwnie pomalowanymi twarzami. 10 osób, które wówczas słuchało koncertu kapeli, nie sądziło, że artyści zrobią niesamowitą karierę i będą spać na dolarach. W 1973 roku jednak sytuacja wyglądała zupełnie inaczej - zespół za swój pierwszy koncert otrzymał wynagrodzenie w wysokości 50 dolarów.

Zobacz występ Kiss z 1973 roku [WIDEO]

Gene Simmons i Paul Stanley opuścili swoje wcześniejsze zespoły i zwerbowali perkusistę Petera Crissa oraz gitarzystę Ace'a Frehleya. Pierwszy menedżer szybko zrezygnował ze współpracy z muzykami, których muzykę oceniał bardzo nisko.

KISS
KISS
Przeczytaj także KISS zaprezentował, jak powstaje ich specjalna scena na pożegnalną trasę

Simmons przekonał Popcorn Club, żeby zagrać 3 koncerty w lokalu. Tak też rozpoczęła się historia jednego z największych rockowych zespołów na świecie. Posłuchajcie, jak Kiss brzmiał na początku swojej kariery w 1973 roku:

Już na pierwszych koncertach kapela prezentowała piosenki, które stały się hitami Kiss, jak chociażby "Black Diamons", "Watchin'You" czy "Deuce".

Kiss zagra koncert w Polsce w 2019

W ramach pożegnalnej trasy koncertowej grupa wystąpi również w naszym kraju. Kiss pojawi się 18 czerwca 2019 roku na TAURON Arena Kraków. Niestety nie wszystkim odpowiada to, że kapela zagra w Polsce - niektórzy doszukali się na plakatach Kiss nawiązania do hitlerowskiej formacji SS, co jest prawnie zakazane w Polsce. Nie wiadomo jednak, czy w związku z tym oskarżeniem Kiss będzie mieć jakiekolwiek problemy prawne. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Kiss