Zobacz zdjęcia z pogrzebu Vinniego Paula i nagrania ze specjalnego memoriału
Aleksandra Degórska
02.07.2018 13:09
Zobacz zdjęcia z pogrzebu Vinniego Paula i nagrania ze specjalnego memoriału Fot. action press/Reporter/East News

Gwiazdy muzyki, przyjaciele, rodzina oraz oddani fani pożegnali swojego idola.

Perkusista zmarł niespodziewanie 22 czerwca 2018 roku w wieku 54 lat. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci był zawał serca. 30 czerwca 2018 roku odbył się pogrzeb Vinniego Paula. Ciało Paula spoczęło w trumnie z logo i zdjęciami muzyków Kiss. W podobnej pochowano również jego brata Dimebaga Darrella.

Pogrzeb odbył się na Moore Memorial Gardens Cemetery w Arlington w stanie Teksas. Muzyk został pochowany obok swojej matki oraz brata i pożegnali go tacy artyści, jak m.in. gitarzysta Ace Frehley, wokalista Disturbed, David Draiman, frontman Nickelback, Chad Kroeger czy Charlie Benante z Anthrax. 

Tak prezentuje się nagrobek Vinniego Paula:

Memoriał Vinniego Paula

Co więcej 1 lipca 2018 odbył się w The Bomb Factory w Dallas w stanie Teksas specjalny memoriał poświęcony perkusiście. W imprezie wzięli udział muzycy, którzy współpracowali z Paulem, niektórzy pojawili się osobiście, inni natomiast wysłali krótkie filmiki, w których wypowiadają się na temat zmarłego muzyka.

Wokalista Phil Anselmo w takich słowach pożegnał swojego kolegę:

Vince, od zawsze jesteś bliski mojemu sercu. Spoczywaj w pokoju.

Obejrzyjcie całe nagranie z tego koncertu:

W trudnej sytuacji jest supergrupa Hellyeah, w której udzielał się Vinnie Paul od 2006 roku. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy zespół będzie kontynuował działalność bez perkusisty.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.