02.07.2018 13:09

Zobacz zdjęcia z pogrzebu Vinniego Paula i nagrania ze specjalnego memoriału

Gwiazdy muzyki, przyjaciele, rodzina oraz oddani fani pożegnali swojego idola.

Vinnie Paul
foto: action press/Reporter/East News

Perkusista zmarł niespodziewanie 22 czerwca 2018 roku w wieku 54 lat. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci był zawał serca. 30 czerwca 2018 roku odbył się pogrzeb Vinniego Paula. Ciało Paula spoczęło w trumnie z logo i zdjęciami muzyków Kiss. W podobnej pochowano również jego brata Dimebaga Darrella.

Pogrzeb odbył się na Moore Memorial Gardens Cemetery w Arlington w stanie Teksas. Muzyk został pochowany obok swojej matki oraz brata i pożegnali go tacy artyści, jak m.in. gitarzysta Ace Frehley, wokalista Disturbed, David Draiman, frontman Nickelback, Chad Kroeger czy Charlie Benante z Anthrax. 

Tak prezentuje się nagrobek Vinniego Paula:

Memoriał Vinniego Paula

Co więcej 1 lipca 2018 odbył się w The Bomb Factory w Dallas w stanie Teksas specjalny memoriał poświęcony perkusiście. W imprezie wzięli udział muzycy, którzy współpracowali z Paulem, niektórzy pojawili się osobiście, inni natomiast wysłali krótkie filmiki, w których wypowiadają się na temat zmarłego muzyka.

Wokalista Phil Anselmo w takich słowach pożegnał swojego kolegę:

"

Vince, od zawsze jesteś bliski mojemu sercu. Spoczywaj w pokoju. "

Obejrzyjcie całe nagranie z tego koncertu:

W trudnej sytuacji jest supergrupa Hellyeah, w której udzielał się Vinnie Paul od 2006 roku. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy zespół będzie kontynuował działalność bez perkusisty.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Vinnie Paul