Zobaczcie, jak Deftones grają pierwszy raz "Be Quiet and Drive" w 1997 roku

Kamil Kacperski
05.04.2019 17:08
Zobaczcie, jak Deftones grają pierwszy raz "Be Quiet and Drive" w 1997 roku Fot. kadr z wideo

W sieci pojawiło się wcześniej niepublikowane wideo, które przedstawia zespół Deftones grający pierwszy raz na żywo jeden ze swoich najpopularniejszych utworów.

Deftones powstali w 1988 roku jako zespół stworzony przez licealistów. Pierwszy album kapeli, czyli "Adrenaline" trafił do sprzedaży dopiero w 1995 roku, gdy Chino Moreno i spółka mieli już na koncie kilka długich lat działalności. Ale to ich 2. album, "Around the Fur" stał się prawdziwym hitem i wyniósł Deftones na nowy poziom popularności. To właśnie z tego krążka pochodzą pierwsze mainstreamowe hity zespołu, czyli "My Own Summer (Shove It)" i "Be Quiet and Drive (Far Away)".

Deftones - zobacz fragment koncertu z 1997 roku 

W sieci pojawiło się nagranie prezentujące Deftones grający drugi z wymienionych utworów po raz pierwszy na żywo. Zobaczcie, jak "Be Quiet and Drive (Far Away)" brzmiało na koncercie w 1997 roku:

Koncert odbył się 11 września 1997 roku w Sacramento w klubie The Press Club. Oznacza to, że sam utwór "Be Quiet and Drive (Far Away)" zadebiutował około półtora miesiąca przed premierą płyty "Around the Fur" - ta trafiła do sprzedaży dopiero 28 października 1997 roku. Sam krążek w 2011 roku stał się w USA platynowy (sprzedano ponad milion egzemplarzy), a "Be Quiet and Drive (Far Away)" dostało się na 29. miejsce notowania US Billboard Mainstream. 

Przeczytaj także

Deftones - nowa płyta jeszcze 2019 roku?

Dyskografię zespołu zamyka wydany w 2016 roku album "Gore", który podbił serca fanów i krytyków oraz stał się sukcesem komercyjnym dla zespołu. W marcu 2019 roku Chino Moreno potwierdził, że Deftones obecnie pracuje nad nowym krążkiem, który prawdopodobnie trafi do sprzedaży jeszcze w 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.