05.04.2019 17:08

Zobaczcie, jak Deftones grają pierwszy raz "Be Quiet and Drive" w 1997 roku

W sieci pojawiło się wcześniej niepublikowane wideo, które przedstawia zespół Deftones grający pierwszy raz na żywo jeden ze swoich najpopularniejszych utworów.

Chino Moreno z Deftones 1997
foto: kadr z wideo

Deftones powstali w 1988 roku jako zespół stworzony przez licealistów. Pierwszy album kapeli, czyli "Adrenaline" trafił do sprzedaży dopiero w 1995 roku, gdy Chino Moreno i spółka mieli już na koncie kilka długich lat działalności. Ale to ich 2. album, "Around the Fur" stał się prawdziwym hitem i wyniósł Deftones na nowy poziom popularności. To właśnie z tego krążka pochodzą pierwsze mainstreamowe hity zespołu, czyli "My Own Summer (Shove It)" i "Be Quiet and Drive (Far Away)".

Deftones - zobacz fragment koncertu z 1997 roku 

W sieci pojawiło się nagranie prezentujące Deftones grający drugi z wymienionych utworów po raz pierwszy na żywo. Zobaczcie, jak "Be Quiet and Drive (Far Away)" brzmiało na koncercie w 1997 roku:

Koncert odbył się 11 września 1997 roku w Sacramento w klubie The Press Club. Oznacza to, że sam utwór "Be Quiet and Drive (Far Away)" zadebiutował około półtora miesiąca przed premierą płyty "Around the Fur" - ta trafiła do sprzedaży dopiero 28 października 1997 roku. Sam krążek w 2011 roku stał się w USA platynowy (sprzedano ponad milion egzemplarzy), a "Be Quiet and Drive (Far Away)" dostało się na 29. miejsce notowania US Billboard Mainstream. 

Płyty
Płyty
Przeczytaj także 50 metalowych muzyków wybrało 50 najlepszych albumów ostatnich 50 lat

Deftones - nowa płyta jeszcze 2019 roku?

Dyskografię zespołu zamyka wydany w 2016 roku album "Gore", który podbił serca fanów i krytyków oraz stał się sukcesem komercyjnym dla zespołu. W marcu 2019 roku Chino Moreno potwierdził, że Deftones obecnie pracuje nad nowym krążkiem, który prawdopodobnie trafi do sprzedaży jeszcze w 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Deftones