19.01.2018 15:44

„Zombie” The Cranberries zagrany jednocześnie na gitarze i klawiszach

Pewien YouTuber postanowił złożyć muzyczny hołd zmarłej niedawno wokalistce. Posłuchajcie, jak brzmi ten cover.

„Zombie” The Cranberries zagrany jednocześnie na gitarze i klawiszach
foto: kadr z wideo

Ta wiadomość wstrząsnęła dosłownie każdym. 15 stycznia 2018 roku w wieku 46 lat zmarła Dolores O’Riordan wokalistka The Cranberries. Piosenkarka odeszła w trakcie sesji nagraniowej do nowego albumu i jak na razie nie znana jest przyczyna śmierci.

Fani nadal opłakują ukochaną wokalistkę, wiele osób sięgnęło znowu po nagrania The Cranberries, co od razu widać w statystykach streamingu w internecie. Niektórzy nawet postanowili wykonać covery w hołdzie piosenkarki. Najczęściej oczywiście sięgają po utwór „Zombie”. YouTuber Gabriel Guardian doprecyzował multitasking do perfekcji. Muzyk bowiem jednocześnie gra na gitarze i klawiszach. Choć pomysł brzmi to nieprawdopodobnie, to jednak jest to wykonalne.

Posłuchajcie zatem, jak YouTuber sprawdził się w repertuarze The Cranberries:

Jeżeli spodobał się Wam taki cover, to polecamy również „Tom Sawyer” Rush wykonany przez muzyka, który jednocześnie śpiewał, grał na gitarze i perkusji. Patrząc na takie nagrania można nabawić się kompleksów!

Dolores O’Riordan - przyczyny śmierci

Musi jeszcze minąć dużo czasu zanim dowiemy się, co tak naprawdę się stało. Policja nie traktuje śmierci Dolores O’Riordan jako „podejrzanej”, a koroner czeka na cały materiał dowodowy. Wokalistka na przestrzeni lat zmagała się z depresją, jak również anoreksją. Natomiast w 2017 roku grupa The Cranberries musiała odwołać część koncertów ze względu na problemy zdrowotne Dolores.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele The Cranberries