13.06.2019 12:15

Żona Chestera Benningtona namawia fanów męża do udziału w jej kampanii "To dla mnie bardzo osobiste"

Po śmierci wokalisty Linkin Park, wdowa po muzyku zaczęła aktywnie wspierać osoby z problemami psychicznymi. Ma do fanów męża kolejny apel.

Chester Bennington
foto: Mairo Cinquetti/REX/Shutterstock

Wokalista Linkin Park, Chester Bennington zmarł w lipcu 2017 roku. Muzyk popełnił samobójstwo w wieku 41 lat po wieloletniej walce z depresją.

Po tragicznej śmierci męża, Talinda rozpoczęła kampanię na temat świadomości zdrowia psychicznego o nazwie 320 Changes Direction. Ma ona na celu wsparcie osób cierpiących na zaburzenia i choroby psychiczne. Jak podkreśla kobieta, jest to próba przełamania tabu i usunięcia piętna, które ciąży nad osobami chorymi na depresję czy też zmagającymi się z uzależnieniami.

Żona Chestera Benningtona namawia do udziału w kampanii

Kolejnym krokiem Talindy w promowaniu zmian w sposobie podejścia do społeczeństwa zmagającego się z takimi problemami jest apel do fanów Linkin Park. Kobieta poprosiła ich na Instagramie o nagranie 30-sekundowych filmów na temat zdrowia psychicznego oraz o udostępnianie jej prośby i zachęcania do akcji rodziny i znajomych.

Joe Hahn z Linkin Park
Joe Hahn z Linkin Park
Przeczytaj także Linkin Park wróci do tworzenia muzyki. Tak twierdzi Joe Hahn
"

Jestem bardzo podekscytowana tym tygodniem. Rzucam wam wyzwanie. Nakręćcie 30-sekundowe wideo, w którym opowiecie, dlaczego zdrowie psychiczne jest dla was ważne.

Dla mnie to bardzo osobisty temat. Poświęciłam życie, aby zmienić świadomość ludzi na temat psychicznych dolegliwości. Opublikujcie swoje nagrania z hasztagiem #ChanceDirection. Już nie mogę doczekać się, aby zobaczyć, co macie na ten temat do powiedzenia. "

Talinda zapowiedziała, że będzie co tydzień oglądała filmy i udostępni ponownie te najciekawsze i najbardziej wyjątkowe nagrania, aby zobaczyło je więcej osób.

Zobacz też: Posłuchaj samego wokalu Chestera Benningtona w "One More Light" Linkin Park 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Linkin Park Chester Bennington