17.09.2020 12:20

Żona Gienka Loski o jego ostatnich dniach: "Odszedł po cichutku"

Ukochana Gienka Loski opowiedziała o jego ostatnich chwilach życia. Przekazała również wiadomość od matki muzyka.

Gienek Loska
foto: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

9 września 2020 zmarł Gienek Loska, zwycięzca 1. edycji "X Factora". W maju 2018 wokalista miał wylew krwi do mózgu, po którym zapadł w śpiączkę. Do wypadku doszło podczas wizyty muzyka u swojej schorowanej matki na Białorusi. Gienek Loska w końcu wybudził się ze śpiączki, ale kontakt z nim był bardzo ograniczony. Jego żona postanowiła opowiedzieć o ostatnich dniach muzyka.

Żona Gienka Loski o jego ostatnich dniach: "Odszedł po cichutku"

Agnieszka Stawicka pojawiła się w programie Dzień Dobry TVN, w którym wyznała, że z powodu pandemii koronawirusa nie mogła być cały czas przy mężu:

"

W momencie, kiedy pojawił się koronawirus, niestety nie mogłam wyjechać z Polski. Nauczyłam się, jak mówi się przez telefon do osoby, która nie może odpowiedzieć.(...) Właściwie do samego końca porozumiewał się tylko oczami. Odszedł po cichutku. "

Gienek Loska
Gienek Loska
Przeczytaj także Artyści zareagowali na śmierć Gienka Loski: "Nie miałeś lekkiego życia, a tyle dawałeś z siebie ludziom"

Żona Gienka Loski przekazała również wiadomość od matki muzyka, która opiekowała się nim przez cały czas jego choroby:

"

Prosiła, żebym przekazała od niej błogosławieństwo dla wszystkich, którzy nam tak dzielnie pomagali. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli w zbiórce, którą robiliśmy dwa lata temu. Bez tych pieniędzy byśmy sobie nie poradzili. Ale to nie były tylko pieniądze. To był cały kanał pomocowy. Musieliśmy wyposażyć pokój, w którym Giena był, jak salę szpitalną. Bardzo wiele osób w tym pomogło. Specjalne podziękowania, mama prosiła, żeby przekazać, Panu Krzysztofowi Rosińskiemu, naszemu konsulowi w Brześciu, a także Tomkowi Kopciowi, prezesowi Polskiej Fundacji Muzycznej, bo oni ogromnie napracowali się przy tym, żeby było tak, jak było... Żeby Giena odchodził godnie. "

Przyjaciele razem z Polską Fundacją Muzyczną zorganizowali akcję charytatywną "Obudźmy Gienka", w ramach której można było wesprzeć muzyka.

Gienek Loska - zwycięzca 1. edycji "X Factor"

Gienek Loska karierę muzyczną zaczął w Grodnie na Białorusi. Wraz z Andrzejem „Makarem” Makarewiczem założył blueasrockowy zespół Seven B. Grupa nagrała łącznie 3 płyty.

W Krakowie, gdzie osiedlili się muzycy, grywali na ulicy oraz w małopolskich klubach. W 2006 roku Gienek odszedł ze składu i po kilku nieudanych próbach grania z innymi kapelami, wyjechał do Szkocji. Po powrocie – wrócił także do muzykowania. W 2011 roku Gienek Loska wystąpił w 1. edycji "X Factor", gdzie zdobył 1. miejsce. Dzięki temu mógł nagrać płytę. Wraz z formacją Gienek Loska Band wydał dwa albumy: "Hazardzistę" i "Dom".  

Zobacz także: 10 ciekawostek o Ryszardzie Riedlu

Tagi: Rock News Gienek Loska