26.10.2019 12:54

Żona wokalisty DevilDriver ma raka. Zespół odwołał trasę koncertową

Członkowie zespołu DevilDriver odwołali trasę koncertową z powodu poważnej choroby żony wokalisty zespołu Deza Farary. U kobiety zdiagnozowano nowotwór.

Żona wokalisty DevilDriver ma raka. Zespół odwołał trasę koncertową
foto: materiały prasowe/DevilDriver

Smutne wieści dla fanów kalifornijskiej grupy DevilDriver. Muzycy byli zmuszeni odwołać trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Powodem jest nowotwór żony jednego z muzyków zespołu. Wokalista Dez Farara postanowił zostać w domu i opiekować się ukochaną. 

DevilDriver - żona wokalisty ma raka

Na oficjalnym fanpage'u na Facebooku zespołu pojawiła się informacja o odwołaniu trasy z zespołami Static-X, Dope, Wednesday 13 oraz Raven Black. 

"

W związku z ostatnimi informacjami na temat żony Deza Farary - Anastasii Farary, u której zdiagnozowano nowotwór, DevilDriver został zmuszono do wycofania się z obchodów 20. edycji Wisconsin Death Trip Tour, żeby Dez mógł pozostać w domu i zająć się żoną oraz rodziną. 

Drowning Pool i Musroomhead zagrają w wybrane dni. Dope, Wednesday 13 i Raven Black wystąpią zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami 

Widaomość od Daza:

Witajcie wszyscy,

U mojej żony wykryto raka. Zostanę w domu, żeby o nią zadbać i być przy jej boku podczas każdej minuty walki z nowotworem, operacji i dalszego leczenia. Przepraszam wszystkich, ale jestem pewien, że zrozumieć, iż rodzina stoi wyżej niż praca. Dziękujemy za wszystkie życzenia, które wysłaliście. 

-Dez Fafara "

We wrześniu 2019 roku zespół DevilDriver odwołał europejską trasę. Grupa miała wystąpić również w Polsce. Mimo braku jednej z głównych gwiazd Wisconsin Death Trip Tour, wydarzenie odbędzie się z nieco zmodyfikowanym planem. 

Muniek Staszczyk
Muniek Staszczyk
Przeczytaj także Muniek Staszczyk odwołał koncert w Warszawie. Muzyk przechodzi rehabilitację po wylewie

DevilDriver powstał w 2002 roku w Santa Barbara. To właśnie żona Farary wymyśliła nazwę grupy, inspirując się jedną z książek o czarnej magii autorstwa Ravena Grimassi, w której padło sformułowanie "devil driver", oznaczające dzwonki włoskich czarownic, służące do odganiania złych mocy. Zespół wydał osiem albumów studyjnych. Jak na razie ostatni, który ujrzał światło dzienne w 2018 roku, nosi tytuł "Outlaws 'til the End, Vol. 1". Na płycie pojawiły się metalowe covery utworów country. 

Jeszcze w roku 2019 ma odbyć się premiera najnowszego wydawnictwa DevilDrivera - dwupłutowego albumu konceptualnego. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi na sklepowe półki i czy debiut płyty nie opóźni się przez kłopoty zdrowotne Anastasii Farary. 

Eddie Van Halen
Eddie Van Halen
Przeczytaj także Eddie Van Halen ma raka gardła. Musiał przejść poważną operację

Zobacz też: Corey Taylor i Alicia Dove udostępnili zdjęcia ze ślubu. Fotografie robią wrażenie 

Tagi: Rock News