13.11.2015 14:36

Zostań gitarzystą Katatonii!

Sporo dzieje się w obozie Katatonii - zespół rozpoczął właśnie poszukiwania nowego gitarzysty. Jakie warunki trzeba spełniać, aby objąć tę posadę? 

Zostań gitarzystą Katatonii!
foto: kscopemusic.com

U szwedzkich metalowców trwają mocne zawirowania w składzie. Zaledwie dwa dni po komunikacie, że perkusista Daniel „Mojjo” Moilanen zostaje stałym członkiem grupy, za pomocą swojej strony Katatonia ogłosiła, że poszukuje nowego gitarzysty. Muzycy podziękowali swojemu dotychczasowemu członkowi, Tomasowi „Plytetowi” Åkvikowi i wyjaśnili, co jest powodem jego odejścia:

"

Chcieliśmy podziękować Tomasowi za cały czas, kiedy przebywał w zespole jako gitarzysta. Niestety nasze obszerne plany dotyczące nowego albumu kolidują z jego innymi zobowiązaniami, więc jego ostatnim występem z Katatonią będzie koncert na rejsie „70000 ton metalu” w styczniu.  "

Jednocześnie muzycy ogłosili, że rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń na potencjalnego następcę Åkvika. Chcesz zostać gitarzystą Katatonii? Oto warunki, jakie musisz spełnić: 

  • Podoba Ci się obecne brzmienie zespołu, ale doskonale znana jest Ci jego historia i to, jak grupa grała w przeszłości; 
  • Umiesz śpiewać i jesteś w stanie pełnić funkcję wokalisty wspierającego podczas występów na żywo; 
  • Jesteś wszechstronnym gitarzystą z umiejętnościami, aby grać na gitarze prowadzącej i solowej; 
  • Masz doświadczenie w grze na żywo; 
  • Szybko się uczysz; 
  • Masz więcej niż 25 i mniej niż 40 lat; 
  • Dodatkowym autem jest fakt, że mieszkasz w Szwecji (najlepiej w Sztokholmie) i mówisz po szwedzku; 

Jeśli spełniasz wszystkie powyższe warunki, zespół prosi o wysłanie zgłoszenia na adres katatonia@northernmusic.co.uk z tytułem „Guitarist submission” i wymaga, aby do niego dołączyć: 

  • Swój opis wraz ze zdjęciami; 
  • Doświadczenie muzyczne; 
  • Linki do materiałów audio lub wideo, na których grasz lub występujesz na scenie (w formie linków, nie załączników!) 

Widzisz się w roli gitarzysty Katatonii i spełniasz powyższe warunki? Nie wahaj się i wysyłaj zgłoszenie - kto wie, może to właśnie na Ciebie czeka kariera na miarę chociażby Pawła Mąciwody ze Scorpions? 

Zespół Katatonia ma na swoim koncie dziesięć albumów. Jego dyskografię zamyka wydana w 2013 roku płyta Dethroned And Uncrowned”. Była ona promowana między innymi utworem Lethean”, a w marcu 2015 roku ukazał się koncertowy film „Sanctitude”. 

Czy chciałbyś dołączyć do Katatonii w roli gitarzysty?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Katatonia