05.02.2016 16:29

Zostań wokalistą Stone Temple Pilots

Wieść głosi, że muzycy poszukują frontmana. Kto ma szansę stać się nowym członkiem zespołu?

Zostań wokalistą Stone Temple Pilots
foto: materiały prasowe

W listopadzie 2015 roku Chester Bennington odszedł ze Stone Temple Pilots, bowiem zdecydował się w pełni poświęcić działalności w Linkin Park. Niektórzy liczyli na to, że do kapeli powróci Scott Weiland. Niestety wokalista zmarł 3 grudnia 2015 roku w wieku 48 lat. 

Nasuwa się więc pytanie, co dalej ze Stone Temple Pilots? Strona internetowa kapeli jest właśnie w przebudowie, ale serwis Alternative Nation znalazł na niej ciekawą informację, która obecnie nie jest już do wglądu.

Zespół napisał ogłoszenie o tym, że rok 2016 będzie czasem wielkich zmian dla kapeli, która planuje dalej kontynuować działalność muzyczną pomimo trudnych czasów:

"

Jak wiecie, przed przedwczesnym odejściem naszego towarzysza broni Scotta, pracowaliśmy z niezrównanym Chesterem Benningtonem. Wiecie również, że bycie frontmanem dwóch zespołów o takich rozmiarach, było za dużym wyzwaniem dla jednego człowieka. W związku z tym z żalem musieliśmy razem rozpocząć nowy rozdział. "

Formacja postanowiła zatem zrobić krok do przodu i poszukać nowej osoby, która zdoła zastąpić frontmana:

"

Oficjalnie ogłaszamy, że poszukujemy nowego wokalisty Stone Temple Pilots. Słyszeliśmy wielu zdolnych ludzi, ale chcemy dać również szansę innym. "

Kapela zachęca wszystkich, którzy czują się na siłach, by zaprezentować się muzykom, choć nie zdradzają, czy odbędą się jakiekolwiek przesłuchania:

"

Jeśli uważasz, że masz wszystko, co potrzeba, by stać na czele zespołu, nagrywać z nim i jeździć w trasę, chętnie ciebie posłuchamy. Nikt nigdy nie „zastąpi” Scotta, nigdy nie mieliśmy takiej intencji. Chcemy po prostu dalej kontynuować naszą działalność, rozwijać się i robić to, co robimy... tworzyć muzykę! Czekamy na was niecierpliwie. "

Jak na razie nie są znane szczegóły na ten temat, jak również nie pojawiło się żadne oficjalne potwierdzenie. Można było jednak przypuszczać, że do takiej sytuacji prędzej czy później dojdzie. Czas pokaże, jak potoczą się dalsze losy zespołu.

Tymczasem muzycy udostępnili film, w którym grają bez wokalisty:

Ostatnie wydawnictwo zespołu to minialbum „High Rise” z 2013 roku. Zespół planował wydać krążek z Chesterem Benningtonem jesienią 2015 roku i wybrać się w trasę koncertową, ale plany nie doszły do skutku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Stone Temple Pilots