Zrobił z fortepianu gitarę, by grać solówki jak Slash

Maciej Koprowicz
14.07.2017 14:50
Zrobił z fortepianu gitarę, by grać solówki jak Slash Fot. kadr z wideo

Co zrobić, gdy chcesz grać jak gitarzysta Guns N’ Roses, a rodzice każą ci ćwiczyć na fortepianie? Przed takim dylematem stanął pewien muzyk z Izraela. Rozwiązał go, konstruując Slash Piano, czyli… gitarofortepian.

Ron Minis to multiinstrumentalista z Tel Awiwu, zajmujący się rozmaitymi gatunkami muzyki – od awangardy, przez jazz po punk i metal. Jest też bardzo zdolnym technikiem. Stworzył samodzielnie niezwykły instrument, hybrydę fortepianu i gitary. Slash Piano na pierwszy rzut oka wygląda jak typowy fortepian, z tą różnicą, że Izraelczyk podłącza go do wzmacniacza gitarowego. Muzyk gruntownie przerobił go, dodając elektroniczny osprzęt. W efekcie po uderzeniu w czarno-białą klawiaturę słychać dźwięki łudząco przypominające te wydobywane za sprawą gitary elektrycznej.

Na zamieszczonym na YouTube filmiku Ron tłumaczy genezę tego pomysłu. Wziął się z próby pogodzenia oczekiwań jego rodziców, którzy chcieli zrobić z niego wirtuozerskiego pianistę i jego własnych marzeń, aby zostać gwiazdą rocka jak idol z Guns N’ Roses.

Zawsze chciałem grać gitarowe solówki jak Slash. Ale moi rosyjscy rodzice chcieli, żebym grał na FORTEPIANIE. Więc wziąłem fortepian i zrobiłem z niego gitarę.

Wszechstronnie utalentowany muzyk prosi internautów o rozpowszechnienie jego wideo w sieci. Ma nadzieję, że dotrze ono do amerykańskiego gitarzysty. Ron wierzy, że jego dzieło zrobi na Slashu wrażenie, a ten nagrodzi go biletem na któryś z koncertów wyprzedanej trasy Guns N’ Roses. A jak Wam się podoba niezwykły instrument Izraelczyka? Chcielibyście zagrać na Slash Piano?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.