Życie Freddiego Mercury'ego w książce jego partnera

Justyna Kierzkowska
14.09.2016 09:33
Życie Freddiego Mercury'ego w książce jego partnera Fot. materiały prasowe

Po ponad 20 latach fani grupy Queen i twórczości jej wokalisty będą mogli powrócić do historii jednego z najbardziej znanych artystów w historii muzyki.

Książka po raz pierwszy ukazała się w 1995 roku. Jej autorami byli Jim Hutton, wieloletni partner Mercury'ego oraz dziennikarz Tim Wappshott. Premiera wznowienia „Freddie Mercury i ja” została zaplanowana na 14 września 2016 roku, a wszyscy, którzy wahają się przed zakupem mogą przeczytać fragment publikacji dostępny na stronie wydawnictwa.

Historia opowiedziana przez Huttona zawiera wiele osobistych wspomnień oraz intymnych szczegółów z momentów wspólnej znajomości z wokalistą Queen. Nie zabrakło w niej nieznanych faktów z życia artysty i opisów spotkań, imprez, a także muzycznej kariery.

Gdy Jim Hutton po raz pierwszy zobaczył Freddiego, nie rozpoznał wielkiej gwiazdy rocka. Także w kolejnych latach nie traktował go jak idola. Zostali przyjaciółmi, nierozłącznymi kompanami i kochankami. Ekscentryczny i kontrowersyjny na scenie, w życiu prywatnym Freddie Mercury był wrażliwym i serdecznym mężczyzną. Uwielbiał wystawne imprezy, ale też pragnął bliskości i uczucia.

Konkurs na Antyradio.pl 

Z okazji premiery książki „Freddie Mercury i ja” Jima Huttona wspólnie z Wydawnictwem Dolnośląskim przygotowujemy dla Was konkurs, w którym do wygrania będą właśnie te książki. Śledźcie uważnie nasz Instagram oraz Antyradio.pl i nie przegapcie swojej szansy! 

Chcielibyście mieć książkę o życiu Freddiego Mercury'ego?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.