22.08.2015 14:37

Żydzi promowali satanizm!

Tak przynajmniej twierdzi jedna z hiszpańskich rozgłośni radiowych. Kontrowersyjne stanowisko jednego z prezenterów wywołało oburzenie Izrealitów.

Żydzi promowali satanizm!
foto: East News

Audycja nosiła nazwę „Z piekieł. Żydzi - Propagatorzy kultu Szatana”. Prowadzący twierdził w niej, że Semici używali czarnej magii do przywoływania ciemnych sił. Całości dało się posłuchać na falach hiszpańskiego radia RTVE w słuchowisku „A la Carta”.

Wszystko rozpoczynała złowroga muzyka, a następnie wygłoszony został cytat z Jakuba Franka - kontrowersyjnego XVIII-wiecznego, polsko-żydowskiego przywódcy religijnego. Był on twórcą sekty frankistów, mistykiem i filozofem. Za życia uważał, że jest reinkarnacją samozwańczego mesjasza Szabetaja Cewia. Frank został ekskomunikowany przez żydowską społeczność za wygłaszanie doktryn pełnych herezji i swoje nauczanie.

W następnej kolejności prowadzący zaczął przedstawiać własne idee:

"

Żydzi, jako pierwsi rozpowszechniali kult Lucyfera w kilku tajemnych, satanistycznych społecznościach. Poprzez czarną magię Izraelici przyzywali ciemne, demoniczne moce. Żydzi to założyciele okultystycznych i masońskich klubów, które przedstawiły światu kult Lucyfera. "

Prowadzący w czasie swojej półgodzinnej audycji nie podał jednak żadnych konkretów w postaci dat, czy nazwisk. Wszystko bazowało jedynie na kontrowersyjnych oświadczeniach - zawsze to jakiś sposób na radzenie sobie w mediach, co z tego, że wyzuty z prawdy.

W mediach społecznościowych zadrżało od potoku drwin:

"

Co? Wracamy do Średniowiecza: hiszpańska rozgłośnia oskarża Żydów o promocję satanizmu. "

"

Kolejny przykład niesmacznego antysemityzmu z Hiszpanii. „Żydzi promowali satanizm”. Dowód? XVIII-wieczny ekskomunikowany Żyd. "

Na całe zamieszanie odpowiedział Yigal Palmor, dyrektor wydziału Spraw Publicznych i Komunikacji Żydowskiej Agencji z Izraela:

"

 Jak podmiot publiczny może znaleźć miejsce na przedstawianie tego rodzaju niskich lotów, brutalnego i odrażającego rasizmu? Powrót Inkwizycji! "

Zdaje się, że rozgłośnia nie będzie się tym przejmować i będzie kontynuować nadawanie swoich programów, które już wcześniej poruszały takie zagadnienia, jak: „Satanistyczne sekrety Watykanu”, „Dzieci Szatana”, czy „Cicha inwazja demonów”. Po co ta wrogość i szukanie sensacji, skoro dużo lepiej byłoby po prostu puszczać na antenie Żyd-metal.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele