Chcesz być świetnym muzykiem? Gitarzysta Motorhead ma dla ciebie kilka rad [WIDEO]

16.10.2019 16:16
Chcesz być świetnym muzykiem? Gitarzysta Motorhead ma dla ciebie kilka rad [WIDEO] Fot. . KRZYSZTOF GLOWACKI/REPORTER/East News

Phil Campbell od 1984 roku był gitarzystą Motorhead. W 2015 roku, po rozwiązaniu kapeli, postanowił zabrać się za solową karierę.

Gitarzysta Motorhead dobrze wie, jak to jest stawiać pierwsze kroki w muzyce. Artysta postanowił udzielić kilka rad początkującym muzykom. Jeśli zatem myślisz o osiągnięciu sukcesu w tej branży, możesz śmiało zaufać Philowi Campbellowi. Poza współpracą z Lemmym Kilmisterem muzyk ma również na swoim koncie występy z zespołem Phil Campbell and the Bastard Sons. Artysta pracuje obecnie nad solową płytą, która ma się ukazać jeszcze w 2019 roku.

Chcesz być świetnym muzykiem? Gitarzysta Motorhead ma dla ciebie kilka rad [WIDEO]

Muzyk wystąpił w klipie nagranym dla Planet Rock, który miał być materiałem promocyjnym najnowszej płyty artysty. Jak można się domyślić, artysta polecił wszystkim, żeby grali od serca, ale dał również kilka innych, nietypowych rad:

Radę, jaką chce wam dać, jest granie czegoś, co sprawia wam przyjemność. Nie oczekuj sukcesu - graj muzykę, która wybrzmiewa w twoim sercu, duszy i w całym tobie, ciesz się tym. Z odrobiną szczęścia możesz osiągnąć wiele. Koszmarem byłoby granie na żywo muzyki, której nienawidzisz. Jaki to ma cel?!

Przeczytaj także

Gitarzysta podpowiedział również, żeby być tak bardzo kreatywnym, jak to tylko możliwe:

Postaraj się być tak kreatywny, jak tylko możesz. Ludzie, jak David Bowie i inni nigdy na nikim się nie wzorowali. Muzyka to świetna sprawa, bo nie ma żadnych granic, żadnych zasad. [...] musisz próbować i dobrze się bawić.

Muzyk dodał również, że ważne jest, żeby odnaleźć złoty środek i umiar. Jeśli nie chcesz zajmować się muzyką to nie musisz robić tego dla kogoś:

Jeśli nie chcesz więcej tworzyć muzyki to po prostu przestań. Nie narzekaj - chociaż ja narzekam ze względu na narzekanie [...].

Motorhead zostało nominowane do Rock and Roll Hall of Fame. Ceremonia wprowadzenia artystów odbędzie się w maju 2020 roku.

Zobacz także: Phil Campbell opowiedział o debiutanckim albumie

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.