08.11.2019 13:04

Pete Doherty aresztowany w Paryżu. Muzyk chciał kupić kokainę

Pete Doherty to amerykański muzyk, który znany jest przede wszystkim z występami z grupą The Libertines i Babyshambles. 

Pete Doherty
fot. kadr z wideo Pete Doherty interview on prison, losing friends to addiction and Brexit

Wygląda na to, że Pete Doherty wpakował się w kolejne kłopoty spowodowane zażywaniem narkotyków. Aktor już w 2008 roku z powodu swojego uzależnienia został skazany na 14 tygodni więzienia. Jednak wyszedł po niespełna miesiącu. Testy wykazały wówczas, że muzyk nie bierze narkotyków. Rok później artysta wydał swoją debiutancką solową płytę, która została zatytułowana "Grace/Wastelands". Fanom wydawało się, że to już koniec problemów muzyka. 

Pete Doherty aresztowany w Paryżu. Muzyk chciał kupić kokainę

W nocy z 7 na 8 listopada 2019 roku doszło do aresztowania Pete'a. Okazało się, że muzyk chciał kupić kokainę. Paryska prokuratura potwierdziła te doniesienia i powiedziała, że 40-letni były lider Libertines i Babyshambles został zatrzymany przez policję podczas transakcji narkotykowej. Francuskie media doniosły, że muzyk miał zakupić 2 gramy kokainy, ale biuro prokuratora narazie nie potwierdziło tych doniesień. Doherty został aresztowany w Pigalle - w okolicy znanej z barów nocnych. 

Wokalista The Libertines pobił jedzeniowy challenge. Zjadł gigantyczne angielskie śniadanie w rekordowym czasie
Wokalista The Libertines pobił jedzeniowy challenge. Zjadł gigantyczne angielskie śniadanie w rekordowym czasie
Przeczytaj także Wokalista The Libertines pobił jedzeniowy challenge. Zjadł gigantyczne angielskie śniadanie w rekordowym czasie

Dailymail.com podaje, że muzyk był pijany, a do próby zakupienia narkotyków doszło około 3 w nocy:

"

Zarzuca się mu udział w nielegalnej transakcji na ulicy. [Pete] był pijany i na początku nie chciał współpracować z policją. W końcu został przeniesiony do radiowozu.  "

Testy na obecność narkotyków został wykonane tuż po aresztowaniu. Doherty może być przetrzymywany na komisariacie przez 24 godziny zanim zostanie oskarżony lub zwolniony. Okres zatrzymania można przedłużyć do 48 godzin jeżeli prokuratorzy stwierdzą, że detektywi lub sędziowie śledczy potrzebują dodatkowego czasu na przesłuchanie. Kokaina jest zakazanym narkotykiem we Francji. Posiadanie tej substancji na własny użytek podlega karze pozbawienia wolności do roku oraz grzywnie.

Zobacz także: Ozzy Osbourne wydał pierwszy singiel od 9 lat i zapowiedział nowy album

Tagi: Rock News The Libertines