15.10.2019 13:41

Gitarzysta Def Leppard przeszedł operacje. W jakim stanie jest muzyk?

W 2013 roku u muzyka zdiagnozowano chłoniaka. Teraz muzyk przeszedł poważną operację.

Def Leppard
fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Chłoniak Hodgkina jeszcze 10 lat temu był uważany za nieuleczalną chorobę. Jednym z wyjść było przedłużanie życia pacjentów, ale całkowite wyleczenie należało do rzadkości. Obecnie wczesne rozpoznanie chłoniaka daje spore szanse na wygranie z chorobą. W 2013 roku u Viviana Campbella zdiagnozowano tego rodzaju nowotwór. 9 października muzyk został zaproszony do audycji SiriusXM "Trunk Nation", w której opowiedział o swoim obecnym stanie zdrowia.

Gitarzysta Def Leppard przeszedł operacje. W jakim stanie jest muzyk?

Okazuje się, że muzyk całkiem niedawno przeszedł operację. Zabieg miał miejsce 2 października 2019 roku:

"

Moje plecy są obecnie problemem. W tamtym tygodniu przeszedłem operację kręgosłupa dlatego siedzę tutaj z woreczkiem lodu na plecach. Trochę jestem zaniepokojony. Może być ciężko na nadchodzących koncertach. Będę się poruszał bardzo wolno. Wiem jednak, że kiedy już wejdę na scenę i będę mógł grać na gitarze i śpiewać, to wystarczy. Podróże między występami mogą być bardzo niewygodne. "

Muzyk kontynuował:

"

Jeśli chodzi o raka, mam tylko infuzje. Wrócę jutro do City Of Hope i wezmę kolejną dawkę. Będzie dobrze przez kolejne trzy do czterech tygodni. Z mojego punktu widzenia wszystko jest w porządku. "

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Ogłoszono najlepiej zarabiających artystów na trasach koncertowych. W czołówce Metallica i Kiss

Dziennikarz zapytał Viviana, czy dojdzie do remisji, czy muzyk będzie musiał walczyć już przez całe życie:

"

To już trwa od 4 lat. Mam szczęście, że chłoniaka wyłapano na tyle wcześnie, żeby było tak, jak jest teraz. Jednak do momentu aż coś się nie wydarzy. Technologia idzie naprzód - jest wiele terapii i masa alternatyw, żeby jeszcze pożyć. Leczenie, które obecnie przechodzę, jest całkowicie nowe. Mam więc ogromne szczęście, że dowiedziałem się o chorobie wcześnie i byłem dobrym kandydatem do takiej terapii. Nie ma to wpływu na moje życie może poza tym, że muszę wszystko planować i jestem trochę zmęczony infuzjami. Jednak to zajmuje drugie miejsce na liście skarg. Na pierwszym jest obecnie operacja kręgosłupa. Tym się w tym momencie martwię. "

Vivian i jego koledzy z Def Leppard w marcu 2019 roku dostali się do Rock And Roll Hall Of Fame. Muzyk jest częścią zespołu od 1992 roku. W 2004 roku został zaklasyfikowany na 29. miejscu 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów.

Zobacz także: Def Leppard nagrał cover „Personal Jesus” Depeche Mode

Tagi: Def Leppard