03.08.2019 10:18

Grupa nastolatków sforsowała bramy muzycznego festiwalu

Sforsować bramę i dostać się na festiwal - taki był plan grupy nastolatków, która na początku sierpnia zniszczyła ogrodzenie i nielegalnie dostała się na słynne muzyczne wydarzenie. 

Festiwal
fot. shutterstock.com

Lollapalooza to jeden z największych objazdowych festiwali, którego pomysłodawcą i organizatorem jest wokalista Jane's Addiction, Perry Farrell. Na scenie występują wykonawcy, którzy reprezentują odmienne gatunki muzyczne. Zarówno fani rocka, jak i rapu znajdą coś dla siebie. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 1991 roku. Festiwal ma miejsce w Chicago i cieszy się sporą popularnością, Nikt jednak nie spodziewał się, że niektórzy będą aż tak zdeterminowani, żeby wejść na to wydarzenie za wszelką cenę.

50 nastolatków sforsowało bramę Lollapalooza

W piątek, 2 sierpnia 2019 roku, 50 nastolatków próbowało się dostać na teren festiwalu. Jak podaje ABC 7 News, zdarzenie miało miejsce około 14 lokalnego czasu. Okazuje się, że grupa nastolatków wpadła na ten pomysł i zwerbowała ludzi za pośrednictwem social mediów. Tak wyglądało całe zajście: 

Pol'and'Rock Festival
Pol'and'Rock Festival
Przeczytaj także Pol’And’Rock: policyjni kontrterroryści zatrzymali Australijczyka. Stwarzał zagrożenie

Okazuje się, że ochrona festiwalu zareagowała natychmiast. Jak podaje Consequenceofsound.net, młodzież, która nielegalnie weszła na teren festiwalu, nie zagrzała tam za długo miejsca. Wszyscy zostali aresztowani. Co gorsza, policja wykonała telefony do rodziców nastolatków. 

Zobacz także: Pol'and'Rock 2019 rozpoczęty. Jak pierwszego dnia bawili się festiwalowicze?

Tagi: Rock News