Kolejna śmierć na Pol'and'Rock Festival 2019

03.08.2019 13:15
Kolejna śmierć na Pol'and'Rock Festival 2019 Fot. . shutterstock.com

Kolejna tragedia na festiwalu Pol'and'Rock. Ciało 54-letniego mężczyzny znaleziono na polu namiotowym. 

25. edycja festiwalu Pol'and'Rock rozpoczęła się 1 sierpnia 2019 roku. Impreza od zawsze przyciąga setki tysięcy ludzi. W sobotę, 3 sierpnia 2019 roku na scenie pojawią się Decapitated, Łydka Grubasa czy Agnieszka Chylińska. Ci, którzy byli już na festiwalu przyznają, że panuje tam bardzo przyjemna atmosfera. Zdaniem innych, Kostrzyn nad Odrą, gdzie organizowany jest Pol'and'Rock, jest najbezpieczniejszym miejscem w Polsce. To potwierdzają również raporty policyjne. 

Kolejna śmierć na Pol'and'Rock 2019. Nie żyje 54-letni mężczyzna 

Jak podaje Onet.pl, 2 sierpnia 2019 roku z pola namiotowego zabrano nieprzytomnego mężczyznę. Podjęte zostały próby reanimacji. Niestety mężczyzna zmarł. Co było przyczyną jego śmierci? Okoliczności nie są na razie znane. Gdy na miejsce dotarła policja, przeprowadzono dokładne oględziny pola namiotowego zaś ciało mężczyzny zabezpieczono przed przeprowadzeniem sekcji zwłok. Ona pomoże ustalić, co było przyczyną zgonu. 

Przeczytaj także

Jurek Owsiak zaapelował do uczestników festiwalu, żeby uważali na siebie: 

Jeśli chodzi o reakcje służb, wszystko z naszej strony zostało wykonane. Reagowaliśmy natychmiast. Niestety te dwa zgony wpiszą się w nasz festiwal. Teraz przekazujemy sygnał do uczestników festiwalu, że muszą o siebie dbać. Sprawdzimy nieregulaminowe napoje wysokoprocentowe. W kilku miejscach już je znaleziono, oznacza to złamanie regulaminu festiwalu. Osoby, które go łamią, zostaną poproszone o opuszczenie Pol'and'Rock. Teraz patrole kontrolują tereny dalej.

W czwartek, 1 sierpnia 2019 roku, zmarł inny uczestnik festiwalu Pol'and'Rock. Ciało 35-latka również znaleziono na polu namiotowym. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna był na terenie wydarzenia muzycznego już od dwóch tygodni. Okazało się również, że nie miał stałego miejsca zamieszkania. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci uczestnika festiwalu. Organizator festiwalu, Jurek Owsiak, skomentował to tragiczne zdarzenie: 

Smutna wiadomość, zmarł 35-letni mężczyzna. Nie mamy jego danych, jest to mężczyzna bez stałego zameldowania. Służby zachowały się bardzo profesjonalne. Trwają ustalenia przyczyn śmierci, wykluczono udział osób trzecich. Nasze służby zachowały się bardzo profesjonalnie. Kiedy dostały informację, że osoba ta jest w namiocie i nie daje oznak życia, natychmiast pojawili się tam nasi ratownicy, a po chwili lekarze. Została natychmiast zawiadomiona policja. Trwają ustalenia przyczyny zgonu, pierwsze ustalenia są, że nie brały w tym udziału osoby trzecie. Zgon jest z przyczyn naturalnych. Ten przykry dla nas, bardzo smutny wyjątek potwierdza regułę: ludzie tu bardzo dbają o siebie i widzę to także osobiście

Niestety człowiek nie jest czasami w stanie przewidzieć tego, co się wydarzy. Śmierć na festiwalu Pol'and'Rock to ogromna tragedia. Jednak takie wypadki zdarzają się wszędzie. Mamy nadzieję, że ostatni dzień festiwalu, który ma miejsce 3 sierpnia 2019 roku, zakończy się szczęśliwie. 

Zobacz także: Pol’And’Rock: policyjni kontrterroryści zatrzymali Australijczyka. Stwarzał zagrożenie

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.