09.08.2019 11:06

Której płyty Slipknota nie lubi Corey Taylor? "Cholernie nędzne doświadczenie"

Corey Taylor jest znany ze swoich szczerych i bezpośrednich wypowiedzi. W ostatnim wywiadzie zdradził, z której płyty Slipknota jest najmniej zadowolony.

Corey Taylor
fot. Karol Makurat/REPORTER/EAST NEWS

"We Are Not Your Kind" jest szóstym studyjnym albumem, a zarazem najnowszym wydawnictwem Slipknota. Premiera płyty została zaplanowana na 9 sierpnia 2019 roku. Z tej okazji frontman zespołu, Corey Taylor, udziela wywiadów, w których opowiada o najnowszym krążku. W ostatniej rozmowie z Overdrive, muzyk opowiedział o wcześniejszych albumach zespołu. Okazało się, że z jednego wcale nie jest zadowolony. O którym krążku mowa?

Corey Taylor: To była cholernie nędzna robota

Podczas wywiadu dziennikarz zapytał muzyka, czy najnowszy album zespołu jest początkiem czegoś nowego:

"

[...] Czuję, że to nasz pierwszy właściwy album od dłuższego czasu. ".5" był trudnym albumem do stworzenia, byliśmy w cieniu wielu spraw. Staraliśmy się pozbierać po stracie Paula [Greya przyp. red] [...] "

Corey Taylor Slipknot
Corey Taylor Slipknot
Przeczytaj także Czy Slipknot kiedykolwiek wystąpi bez masek? Corey Taylor rozwiewa wszelkie wątpliwości

Później frontman opowiedział o płycie "All Hope Is Gone", która została wydana w 2008 roku. Ten album nie przypadł do gustu Coreyowi:

"

Moim zdaniem "All Hope Is Gone" to tak cholernie nędzne doświadczenie dla wielu ludzi... Jak na ironię na tym albumie jest wiele naszych świetnych piosenek. Jednak myślę, że to było strasznie zepsute ze względu na to, co się wtedy działo... Zaufaj mi, pracowałem wtedy nad tym cholerstwem, żeby dało się tego słuchać. Było ciężko, zaje*iście ciężko. Więc myślę, że nowy album jest pewnego rodzaju początkiem czegoś nowego [...] "

Wokalista stwierdził również, że nad "We Are Not Your Kind" wszystkim pracowało się bardzo przyjemnie. Jego zdaniem tworzenie takich rzeczy jest wspaniałym uczuciem. Efekty ciężkiej pracy muzyków można usłyszeć na najnowszym krążku.

Zobacz także: Corey Taylor opowiada o nowym członku Slipknota. To "Tortilla Man"

Tagi: Slipknot Corey Taylor