Muzycy z Rammsteina całują się na koncercie w Rosji w ramach prostestu przeciwko dyskryminacji LGBTQ

31.07.2019 12:41
Muzycy z Rammsteina całują się na koncercie w Rosji w ramach prostestu przeciwko dyskryminacji LGBTQ Fot. . Romana Makówka/Antyradio.pl

Internet zalała fala zdjęć i filmów z koncertu Rammsteina w Rosji. Członkowie zespołu postanowili zaprotestować przeciwko dyskryminacji LGBTQ.

Na koncertach Rammsteina publiczność zawsze dostaje potężną dawkę emocji. Podczas występów fani są świadkami niezwykle dopracowanego i spektakularnego widowiska. Stadiony i hale są wypełnione po brzegi publicznością. Podczas koncertu w Polsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie, który odbył się 24 lipca 2019 roku, Till Lindemann machał tęczową flagą do dźwięków jednego z utworów z najnowszej płyty. Na koncercie w Rosji, który odbył się 29 lipca 2019 roku, członkowie zespołu zaczęli się całować.

Członkowie zespołu Rammsteina całowali się na scenie podczas koncertu w Rosji

Pocałunek Paula Landersa i Richarda Z. Kruspe'a był gestem solidarności ze społecznością LGBTQ. W 2013 roku Władimir Putin podpisał ustawę, na mocy której propagowanie "nietradycyjnych stosunków seksualnych" wśród młodzieży może grozić grzywną, aresztem, a jeśli chodzi o obcokrajowców, deportacją.

Przeczytaj także

To nie pierwszy raz, kiedy muzycy całują się na scenie i solidaryzują się ze społecznością LGBTQ. Fani doczekali się takiego widoku podczas koncertu w Barcelonie i Berlinie.
Na koncertach Rammsteina nie brakuje także stałych elementów. Mowa o strzelaniu z ognistej kuszy, ogromnym stalowym penisie, a także o pływaniu pontonem ponad głowami fanów.

Zobacz także: Rammstein w Polsce: Płonące niemowlę i ognista apokalipsa

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.