31.07.2019 12:41

Muzycy z Rammsteina całują się na koncercie w Rosji w ramach prostestu przeciwko dyskryminacji LGBTQ

Internet zalała fala zdjęć i filmów z koncertu Rammsteina w Rosji. Członkowie zespołu postanowili zaprotestować przeciwko dyskryminacji LGBTQ.

Rammstein
fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Na koncertach Rammsteina publiczność zawsze dostaje potężną dawkę emocji. Podczas występów fani są świadkami niezwykle dopracowanego i spektakularnego widowiska. Stadiony i hale są wypełnione po brzegi publicznością. Podczas koncertu w Polsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie, który odbył się 24 lipca 2019 roku, Till Lindemann machał tęczową flagą do dźwięków jednego z utworów z najnowszej płyty. Na koncercie w Rosji, który odbył się 29 lipca 2019 roku, członkowie zespołu zaczęli się całować.

Członkowie zespołu Rammsteina całowali się na scenie podczas koncertu w Rosji

Pocałunek Paula Landersa i Richarda Z. Kruspe'a był gestem solidarności ze społecznością LGBTQ. W 2013 roku Władimir Putin podpisał ustawę, na mocy której propagowanie "nietradycyjnych stosunków seksualnych" wśród młodzieży może grozić grzywną, aresztem, a jeśli chodzi o obcokrajowców, deportacją.

Rammstein 2019
Rammstein 2019
Przeczytaj także Rammstein wsparł społeczność LGBT+ na koncercie w Polsce

To nie pierwszy raz, kiedy muzycy całują się na scenie i solidaryzują się ze społecznością LGBTQ. Fani doczekali się takiego widoku podczas koncertu w Barcelonie i Berlinie.
Na koncertach Rammsteina nie brakuje także stałych elementów. Mowa o strzelaniu z ognistej kuszy, ogromnym stalowym penisie, a także o pływaniu pontonem ponad głowami fanów.

Zobacz także: Rammstein w Polsce: Płonące niemowlę i ognista apokalipsa

Tagi: Rammstein Till Lindemann