12.09.2019 16:11

Nie żyje Bogusław Stanisławski. Pożegnał go Jurek Owsiak

Bogusław Stanisławski jeszcze w 2019 roku wystąpił na Pol'and'Rock Festival. Wtedy działacz poinformował publiczność o swojej chorobie.

Nie żyje Bogusław Stanisławski
fot. kadr z wideo Wolność-Udostępnij, Bogusław Stanisławski na 25-lecie Amnesty w Polsce

Bogusław Stanisławski był działaczem społecznym i prezesem Amnesty International w latach 1999-2001.  Zajmował się głównie problematyką dotyczącą przestrzegania praw człowieka w Tybecie w ramach Programu Tybetańskiego. Informację o śmierci Stanisławskiego podał Jurek Owsiak.

Nie żyje Bogusław Stanisławski. Pożegnał go Jurek Owsiak

Bogusław Stanisławski był z wykształcenia anglistą. W latach 80. działał w "Solidarności". Za swoje zasługi w 2011 roku został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim Orderdu Odrodzenia Polski. Jurek Owsiak opublikował informację o śmierci przyjaciela na Facebooku:

"

Przed momentem dotarła do mnie smutna wiadomość. Dziś przed południem odszedł od nas Bogusław Stanisławski – współzałożyciel Amnesty International w Polsce, społecznik, wielki orędownik działań WOŚP, który jeszcze tak niedawno poruszył nas swoim jakże ważnym, wzruszającym wystąpieniem na Festiwalu Pol’and’Rock.
Składam najszczersze kondolencje najbliższym Pana Bogusława. Na zawsze zostanie On w mojej pamięci.
Żegnaj, Przyjacielu! "

Na Pol'and'Rock Festival 2019 Bogusław Stanisławski był gościem Akademii Sztuk Przepięknych. Podczas spotkania działacz opowiedział o swojej chorobie. Okazało się, że zdiagnozowano u niego glejaka:

"

Ścieżka już przede mną krótka. No i co było robić? Siedzieć i rozważać? Nie, dałem radę, wziąłem na klatę... Nie ma we mnie rozpaczy... "

Bogusław Stanisławski zmarł 12 września 2019 roku. Miał 89 lat.

Zobacz także: Zmarł legendarny uczestnik Woodstocku - Andrzej „Kaczor” Kaczkowski

Tagi: Pol'and'Rock Festival