04.08.2019 10:31

Nie żyje D.A. Pennebaker. Miał 94 lata

Świat obiegła smutna informacja. D.A. Pennebaker nie żyje. Filmowiec zmarł na początku sierpnia 2019 roku w Nowym Jorku. 

D.A. Pennebaker
fot. kadr z wideo YouTube: D.A. Pennebaker & Chris Hegedus Look Back on Documentary

D.A. Pennebaker urodził się 15 lipca 1925 roku w Illinois. Filmowiec rozpoczął swoją karierę w 1953 roku, kiedy nakręcił swój pierwszy film "Daybreak Express". Akcja miała miejsce w Nowym Jorku. Fabuła opierała się na ukazaniu ludzi, którzy codziennie dojeżdżają do pracy. 

D.A. Pennebaker nie żyje

Filmowiec zmarł 1 sierpnia 2019 roku. Jak podaje portal Variety.com, twórca zmarł z przyczyn naturalnych. Miał 94 lata. W 1965 roku Pennebaker dołączył do Boba Dylana podczas jego ostatniej akustycznej trasy koncertowej w Anglii. Nakręcił wtedy film dokumentalny "Don’t Look Back", który odniósł ogromny sukces. 

David Bowie
David Bowie
Przeczytaj także Powstanie serial oparty na filmie z Davidem Bowiem "The Man Who Fell to Earth"

Oprócz filmowania Dylana, Pennebaker nakręcił materiał filmowy dla innych artystów m.in. dla Jimiego Hendrixa, który grał na Monterey International Pop Festival w 1967 roku. Filmował również Jerry'ego Lee Lewisa, Little Richarda, Chucka Berry'ego i Bo Diddley'a. Nie można zapomnieć o Davidzie Bowiem i produkcji "Ziggy Stardust and Spiders From Mars" z 1973 roku.

Zobacz także: Trasa koncertowa U2 nie jest już najbardziej dochodową w historii

Tagi: Rock News Bob Dylan David Bowie