02.08.2019 12:57

Powstanie serial oparty na filmie z Davidem Bowiem "The Man Who Fell to Earth"

"The Man Who Fell to Earth" to film z 1976 roku, w którym główną rolę zagrał David Bowie. Produkcja została oparta na noweli o tym samym tytule.

David Bowie
fot. kadr z wideo YouTube: The Man Who Fell To Earth with David Bowie soundtrack (an experiment)/Mister Sussex

Film Nicholasa Roega z 1976 roku "The Man Who Fell the Earth" zyskał sporą popularność. David Bowie wcielił się w Newtona, który przybył na Ziemię z obcej planety, na której brakuje wody. Główny bohater chce odnaleźć sposób na uratowanie swojego domu. Na Ziemi jest przebrany za człowieka i wykorzystuje swoje umiejętności do zbierania zasobów. Produkcja z 1976 roku została oparta na noweli Waltera Trevisa z 1963 roku.

Powstanie serial oparty na filmie "The Man Who Fell to Earth"

Za serial odpowiedzialni będą filmowcy Alex Kurtzman, który stworzył "Star Treka" oraz Jenny Lumet. Jak podaje "Variety", najnowsza produkcja będzie odkrywać kolejne rozdziały historii ukazanej w filmie i noweli. Kurtzman określił to następująco:

"

Niektóre wątki będą połączone z nowelą i filmem, ale jeśli nie widziałeś produkcji lub nie czytałeś książki, nic się nie stanie. Przeżyjesz coś wyjątkowego. Skorzystasz z okazji, żeby zrozumieć historię świata, którą łączą obie rzeczy. "

kadr z filmu Strażnicy Galaktyki
kadr z filmu Strażnicy Galaktyki
Przeczytaj także Nowy statek Strażników Galaktyki zostanie nazwany na cześć Davida Bowie'go

Jenny Lumet dodała:

"

Pokochaliśmy emocjonalne momenty w książce, pokochaliśmy wizualny pomysł na film. Będziemy to kontynuować. "

Na razie nie wiadomo, kto zagra w filmie, a data premiery nie została jeszcze ustalona. Jak myślicie, kto mógłby się wcielić w rolę Newtona?

Zobacz także: Powstaje film biograficzny o Davidzie Bowie’em

Tagi: David Bowie Star Trek