24.07.2019 10:52

Poznajcie rockowych wykonawców nominowanych do MTV Video Music Awards 2019

MTV Video Music Awards 2019 będzie już 36. galą rozdania prestiżowych nagród. Wszystko jest organizowane przez popularną stację telewizyjną. Kto został nominowany w kategorii "najlepszy rockowy teledysk"?

Lenny Kravitz
foto: shutterstock.com

MTV Video Music Awards 2019 odbędzie się w sierpniu 2019 roku. Po raz pierwszy wydarzenie będzie miało miejsce w hali widowiskowo-sportowej Prudential Center w stanie New Jersey. Co roku wręczane są prestiżowe nagrody w wielu kategoriach. Artyści mogą otrzymać statuetkę za teledysk roku czy piosenkę roku. Wybierany jest również najlepszy nowy artysta i artysta roku.

Rockowi wykonawcy nominowani do MTV Video Music Awards 2019

Najlepszy teledysk rockowy to kategoria, która jest na gali rozdania nagród od 1989 roku. To właśnie wtedy Guns N' Roses zdobyło statuetkę za teledysk do "Sweet Child O' Mine". Rok później nagrodę przyznano Aerosmith. W 2019 roku nominowani do MTV Video Music Awards są: 

  • The 1975 – “Love It If We Made It”
  • Fall Out Boy – “Bishops Knife Trick”
  • Imagine Dragons – “Natural”
  • Lenny Kravitz – “Low”
  • Panic! At The Disco – “High Hopes”
  • Twenty One Pilots – “My Blood”
Córka Lenny'ego Kravitza zastąpi Johna Cusacka w nowej wersji „Przebojów i podbojów”
Córka Lenny'ego Kravitza zastąpi Johna Cusacka w nowej wersji „Przebojów i podbojów”
Przeczytaj także Córka Lenny'ego Kravitza zastąpi Johna Cusacka w nowej wersji „Przebojów i podbojów”

W teledysku Lenny'ego Kravitza do utworu "Low" pokazane są kadry z lat 70., życie miasta w tamtym okresie, a także ujęcia z prywatnej kolekcji muzyka. Singiel muzyka ujrzał światło dzienne 25 maja 2018 roku.

Utwór był drugim singlem, który promował jedenasty studyjny album "Raise Vibration". Gitarzysta jeszcze nigdy nie zdobył nagrody MTV Video Music Awards w kategorii "najlepszy teledysk rockowy". Myślicie, że w tym roku ma szansę? MTV Video Music Awards odbędzie się 26 sierpnia 2019 roku, a wydarzenie będzie emitowane na kanałach MTV, MTV Music, MTV2, VH1, MTV Classic i Comedy Central.

Zobacz także: Lenny Kravitz wykorzystał wokal Michaela Jacksona do nagrania singla "Low"

Tagi: Fall Out Boy Lenny Kravitz Imagine Dragons Panic at the disco