Wzruszający gest fanów Beatlesów. Tysiące osób uhonorowało legendarne zdjęcie zespołu

08.08.2019 15:57
Wzruszający gest fanów Beatlesów. Tysiące osób uhonorowało legendarne zdjęcie zespołu Fot. . kadr z wideo YouTube: The Beatles - Strawberry Fields Forever

"Abbey Road" to jedenasty album kultowego zespołu The Beatles. Tysiące fanów postanowiło uhonorować jedno z popularniejszych zdjęć grupy.

Album "Abbey Road" został wydany 26 września 1969 roku. Krążek zapisał się na kartach historii nie tylko dlatego, że znajdują się na nim słynne kompozycje. Wydawnictwo było ostatnim, które zostało nagrane przez wszystkich członków zespołu. Grupa rozpadła się tuż po wydaniu "Let It Be", który zarejestrowano przed "Abbey Road".

Tysiące fanów uhonorowało legendarne zdjęcie The Beatles

8 sierpnia 1969 roku, w przerwie w sesji nagraniowej, zespół wyszedł na Abbey Road. To właśnie tam szkocki fotograf, Iain McMillan, wspiął się na drabinę i wykonał zdjęcie na okładkę płyty. Jak podaje TVN24, policja na czas robienia zdjęć wstrzymała ruch. Wszystko jednak trwało zaledwie 10 minut.

Przeczytaj także

Od czasu wykonania fotografii minęło 50 lat. Fani jednak nie zapomnieli o rocznicy i wyszli na ulicę, żeby świętować i uhonorować legendarne zdjęcie. Szacuje się, że około 3500 osób zebrało się na Abbey Road. Niektórzy byli przebrani za członków zespołu, inni przynieśli ze sobą gitary, żeby wykonywać kompozycje grupy. Zabrakło jedynie Paula McCartneya. Muzyk tym razem nie był obecny. Jednak w 2018 roku, żeby uczcić 49-lecie, przeszedł przez słynne przejście, a później zagrał kameralny koncert w studiu przy Abbey Road.

Okładka płyty stała się tak popularna, że miejsce, w którym wykonano zdjęcie, co roku odwiedza masa turystów. Ludzie robią sobie zdjęcia i nie zważają na to, że ulica nie jest wyłączona z ruchu.

Zobacz także: Jeden z członków The Beatles miał romans z nastolatką

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.