11.12.2015 12:11

Joey DeMaio: Nie chcecie przegapić trasy Manowar w 2016!

16 stycznia 2016 roku zespół Manowar wystąpi w warszawskiej hali Torwar. Jeśli nie możecie się doczekać koncertu koniecznie przeczytajcie wywiad z Joeyem DeMaio, basistą grupy.

 Joey DeMaio: Nie chcecie przegapić trasy Manowar w 2016!
foto: materiały prasowe

Joey, trasa „Gods And Kings World Tour 2016” rozpocznie się 14 stycznia 2016 roku. Jak się z tym czujecie?

Tak, aż ciężko uwierzyć, że zostało tylko kilka tygodni! Jesteśmy w końcowej fazie prób przed tą trasą, w pełni gotowi by podbić świat naszą muzyką. To także oznacza, że zarówno zespół, jak i cała ekipa, pracuje dosłownie przez całą dobę, aby każdy element tej produkcji został dopracowany do perfekcji. 

Możesz zdradzić, co jeszcze dzieje się obecnie „za kulisami” trasy?

Cały nasz sprzęt oraz zaplecze techniczne jest pakowane i wysyłane do Europy. Dopinamy kwestie związane z noclegami, posiłkami, biletami lotniczymi i tak dalej – wszystko to dla ponad 100 członków załogi z całego świata, która będzie nas wspierać w trakcie trasy. Otrzymaliśmy mnóstwo nowego sprzętu, który pozwoli nam uzyskać efekt jeszcze większej mocy, niż kiedykolwiek wcześniej. Większość tych urządzeń została stworzona specjalnie na nasze zamówienie, co było bardzo pracochłonnym procesem. Ci, którzy widzieli naszą trasę w 2015 roku, mieli okazję podziwiać gigantyczne ekrany LED. Obecnie współpracujemy z europejskim ekspertem w dziedzinie wideo, dzięki czemu podczas nadchodzących koncertów wizualizacje będą jeszcze większe i lepsze niż dotąd. Użyjemy ponad 150 m² wyświetlaczy w rozdzielczości 6k. Nie zobaczycie tam nic poza najnowszą i najlepszą, sprowadzoną specjalnie dla naszych fanów! Oczywiście tylko kilka przykładów tego, co obecnie dzieje się „za kulisami”. 

Powiedz nam więcej o motywie tej trasy. Dlaczego nazwaliście ją „Gods and Kings”?

Poprzednia trasa promowała album „Kings Of Metal MMXIV”. To było wspaniałe doświadczenie zarówno dla fanów, naszej ekipy i oczywiście nas samych. Produkcja była naprawdę duża i zawierała wiele elementów, których nie udostępnialiśmy nigdy wcześniej. To było bardzo multimedialne doświadczenie, obfitujące w wiele filmów, połączonych z naszą muzyką na żywo. Te występy opowiadały historię naszych fanów i naszego życia. Planując nową trasę, szybko zgodziliśmy się co do pomysłu, że należy zachować wszystko to, co było najlepsze w poprzednim tournée, ale oczywiście dodać też wiele nowego, innego i jeszcze wspanialszego.

W jakim kierunku to dokładnie zmierza?

Tak jak powiedziałem wcześniej, zdecydowaliśmy zachować wszystko co najlepsze z trasy „Kings Of Metal MMXIV”. Poza tym, wierzcie lub nie, przed nami 10. rocznica wydania albumu „Gods of War”. Płyta ukazała się w 2007 roku, ale rozpoczęliśmy pracę nad nią już rok wcześniej. W trakcie planowania tego konceptu pojawiło się istotne pytanie – kto powinien dołączyć do bitwy z „Kings”? Odpowiedź była prosta – „Gods Of War”. I tak właśnie narodziła się koncepcja „Gods and Kings”. Naturalnie, nadchodząca trasa koncertowa będzie bardziej potężna od swojej poprzedniczki, która również była imponująca. To jednak nic w porównaniu z tym, czego doświadczycie na naszych koncertach w 2016 roku!

Co to dokładnie oznacza?

Bez zdradzania zbyt wielu niespodzianek, niedawno udostępniliśmy fanom projekt wizualny sceny na nadchodzącą trasę. Można to sprawdzić na naszej stronie internetowej lub w kanale YouTube. Spoglądając na scenę można odnieść wrażenie, że wkracza się do innego świata. Być może do jednego z tych epickich kasowych filmów fantasy lub do starożytnego Rzymu, Grecji czy samej Walhalii. Dzięki temu, fani doświadczą naszych utworów z zupełnie nową, zwiększoną energią. 

Porozmawiajmy o piosenkach. Co możesz nam powiedzieć o samej setliście? Jak bardzo nadchodząca trasa będzie się różnić od poprzedniej i czego dokładnie mogą spodziewać się fani? 

Fani mogą spodziewać się naprawdę ogromnej produkcji, dużo bardziej zjawiskowej niż w poprzednich latach, z dużo większą ilością niespodzianek. Zagramy najlepsze utwory z albumów „Kings Of Metal MMXIV” oraz „Gods of War”, a także wiele innych ulubionych kawałków naszych fanów. Nie mogę zdradzić wszystkich szczegółów, bo wtedy nie byłoby już żadnych niespodzianek. Ale mogę powiedzieć jedno: to będzie trasa, której nie chcecie przegapić!

Wasz zespół słynie z nowatorstwa. W całej swojej karierze zaskakiwaliście nas wieloma bezprecedensowymi pomysłami, jak chociażby współpraca z legendą Hollywood, Orsonem Wellesem, gdy byliście jeszcze nowicjuszami. Kilkukrotnie pobiliście też rekord świata, za sprawą nagrania dla waszych fanów utworu w ponad 18 językach. Czy nadal stoją przed wami jakieś wyzwania? Czujecie, że są jeszcze inne rekordy do pobicia? 

Masz to jak w banku! Zawsze przekraczamy granice, próbujemy oraz tworzymy nowe rzeczy. W trakcie nadchodzącej trasy zagramy z orkiestrą młodych muzyków z Norwegii, którzy wystąpią przed Manowarriors. Na scenie pojawią się z nami także dwa chóry młodzieżowe, które otworzą koncert w Szwecji. To jest nasz sposób na zachęcanie i nagradzanie uczniów za to, że pozostają wierni sobie i swojej muzycznej pasji. To jest właśnie esencja ducha Manowar. Oczywiście, w trakcie trasy zobaczycie znacznie więcej. Musicie tam być i przekonać się na własne oczy. 

Niedawno ogłosiliście ofertę pakietów VIP na wszystkie koncerty w ramach nadchodzącej trasy. Dlaczego zdecydowaliście się na ich udostępnienie?

Ogłaszając nowe tournée, zawsze otrzymujemy od fanów prośby o umożliwienie zdobycia dodatkowego doświadczenia w trakcie naszych koncertów. Jest to okazja, by zajrzeć za kulisy sceny oraz zrozumieć, co się dzieje przed otwarciem drzwi dla publiczności. Są także fani, którzy chcą mieć szansę wejścia na obiekt nieco wcześniej, by zająć najlepsze miejsce w pierwszym rzędzie. Wszystkie te prośby wymagają wprowadzenia dodatkowej oferty i nowych ustaleń, abyśmy byli w stanie wszystko sprawnie zorganizować. Chętni powinni poszukać informacji na stronie www.thekingdomofsteel.eu lub www.manowar.com. 

Koncert Manowar w Warszawie

Amerykańska grupa wystąpi w stolicy Polski 16 stycznia 2016 roku w hali Torwar. Członkowie grupy zgodzili się również zagrać jeden z utworów wybranych przez polskich fanów, a w przeprowadzonej sondzie najwięcej głosów otrzymał numer „Battle Hymn”. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl i eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Wybieracie się na koncert Manowar?

Tagi: Wywiady Manowar