10 ciekawostek na 25-lecie „Mortal Kombat”

Kamil Kacperski
09.10.2017 14:15
10 ciekawostek na 25-lecie „Mortal Kombat” Fot. materiały prasowe

„Mortal Kombat” już od dawna daje nam możliwość spędzenia czasu w wirtualnym świecie walki. Czy jednak znaliście te ciekawostki o uniwersum Śmiertelnego Pojedynku?

Wczoraj, 8 października 2017 roku, upłynęło ćwierćwiecze od momentu wydania „Mortal Kombat”. Gra zrewolucjonizowała rynek i bardzo szybko, bo już 3 lata po premierze, doczekała się quasi-hollywoodzkiej ekranizacji. W 1995 roku wydano film, za który odpowiedzialny był Paul W.S. Anderson i od tamtego dnia, świat nie był już nigdy taki sam.

Oprócz tego bijatyka miała jeszcze jednego asa w rękawie – od razu rozpoznawalny i bardzo chwytliwy motyw muzyczny, który na stałe zapisał się w historii nie tylko gier wideo, ale również przemysłu rozrywkowego jako takiego:

W ciągu 25 lat istnienia marki pojawiło się ponad 15 gier, 3 seriale i 3 filmy z serii Mortal Kombat. To bardzo dużo materiału, który trudno przyswoić ze względu nie tylko na ilość, ale również na jakość większości tworów. Ale dzisiaj nie będzie oceniania poszczególnych gier czy filmów.

Dzisiaj będzie o ciekawostkach i innych mało znanych faktach z uniwersum pełnym krwi. Dowiecie się co nieco o tym, kto miał pierwotnie grać Johnny’ego Cage’a, jaki znany reżyser miał wystąpić w filmie, czy też któremu aktorowi proponowano zagranie Raidena.

Włączcie więc na zapętlenie muzykę z gry i przygotujcie się na 10 ciekawostek ze świata „Mortal Kombat”:

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.