Pogoda
08.06.2020 11:02

10 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Jazdy Nago na Rowerze. Będziecie świętować?

10 czerwca będziemy obchodzić Światowy Dzień Jazdy Nago na Rowerze. Czy odważycie się celebrować to nietypowe wydarzenie?

World Naked Bike Ride
foto: Shuttenstock

Światowy Dzień Jazdy Nago na Rowerze w kalendarzu świąt nietypowych jest z pewnością w czołówce tych najbardziej kontrowersyjnych. Odważycie się w nim uczestniczyć?

Kto i dlaczego obchodzi Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze?

Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze (World Naked Bike Ride) obchodzony jest 10 czerwca. Organizowane dorocznie na całym świecie rowerowe przejazdy nagich demonstrantów zawsze wzbudzają wiele kontrowersji.

Małpa na rowerze porwała dziecko
Małpa na rowerze porwała dziecko
Przeczytaj także Małpa na rowerze porwała dziecko. Szokujące wideo z Indonezji

W przejazdach osób bez ubrań biorą udział przede wszystkim zwolennicy ochrony środowiska, pacyfiści, naturyści i artyści. Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze ma na celu promowanie tego typu transportu, energii odnawialnej i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. W czasie święta promuje się pozytywny aspekt ciała.

Jak wyglądają obchody Światowego Dnia Jazdy Nago Na Rowerze?

Pierwszy w historii zorganizowany przejazd nagich osób na rowerach miał miejsce w hiszpańskim mieście Saragossa w 2001 roku. Od tego czasu zwolennicy tego typu manifestacji zwołują się na portalach społecznościowych i pedałują nago samotnie lub w dużych grupach na całym świecie.

Zobacz również: Międzynarodowy Dzień Superbohatera – wybieramy najlepszą postać z filmów [SONDA]

Tagi: rowerzysta adrenalina rowerzyści Ciekawostki