Pogoda
04.02.2018 19:27

10 najbardziej szokujących wypowiedzi dzieci

Dzieci wydają się być niepozorne, a jednak momentami potrafią naprawdę przerazić.

10 najbardziej szokujących wypowiedzi dzieci
foto: United Archives/CarlSimon/East News

Jakiś czas temu użytkownicy jednego z największych portali społecznościowych zostali poproszeni o napisanie najstraszniejszej rzeczy jaką udało się im usłyszeć od swoich dzieci. Chyba nikt nie spodział się aż takiego odzewu.

Oto niektóre z nich:

1. Nie jesteś moją mamą

Moja 3-letnia córeczka powiedziała do mnie: „Jesteś najlepszą mamusią, jaką miałam do tej pory”. Poprawiłam ją od razu, że jestem jedyną mamusią jaką miała. „Dokładnie to samo mówiły wszystkie inne mamusie” - odparła z uśmiechem.

2. Historia o Titanicu

Mój młodszy brat od zawsze panicznie bał się wody. Każda próba wykąpania go przypominała bitwę, zaś mały spazmował i kopał do upadłego. Nikt z rodziny nie potrafił zrozumieć co tak bardzo go przeraża. Pewnego dnia odkryliśmy wreszcie przyczynę jego leku. To było przerażające. „Byłem na wielkim statku” - powiedział brat. „Uderzyliśmy w wielką górę lodową. Zrobiło się wielkie zamieszanie, a później było bardzo, bardzo zimno. Potem poszedłem do ciepłego, jasnego miejsca i musiałam czekać na nową rodzinę”. Kiedy usłyszała to moja mama, raz na zawsze skończyła z kąpielami brata w wannie.

Najbardziej przerażające jest to, że brat urodził się 15 kwietnia 1995, a Titanic zatonął równo 80 lat wcześniej.

3. Dziewczynka, której nikt nie widzi

Kiedy mój syn miał ze dwa lata pokazał paluszkiem na drzwi łazienki i zapytał: „Dlaczego ta mała dziewczynka w wannie jest taka smutna?”.

4. Potwór pod łóżkiem

Którejś nocy mój synek zaczął mnie wołać i przeraźliwie płakać. Twierdził że ktoś jest pod jego łóżkiem. „Wracaj do spania, pod twoim łóżkiem nikogo nie ma!” - powiedziałem. „Teraz jest za tobą” - usłyszałem w odpowiedzi. 

5. Przepowiednia

Kiedy moja kuzynka miała dwa lata, jej mama ponownie zaszła w ciążę. Pewnego dnia podeszła do brzucha mamy i powiedziała „braciszek chory”. Kilka dni później doszło do poronienia.

6. Hiszpańskie przekleństwa

Moja pięcioletnia córka mówiła przez sen. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziwnym głosem wypowiadała hiszpańskie przekleństwa. Nigdy wcześniej nie miała kontaktu z tym językiem...

7. Rozmowy ze zmarłymi osobami

Lisa, moja najlepsza przyjaciółka zmarła, gdy byłam w ciąży. Był to dla mnie straszny cios. Któregoś dnia usłyszałam, jak moja córeczka głośno się śmieje, więc zapytałam, co tak bardzo ją rozśmieszyło. „Ciocia Lisa robi do Ciebie głupie miny i bawi się z mną” - odparła jak gdyby nigdy nic.

8. Przepowiednie ciąży

Kiedy moja córka miała 4 lata, podeszła do mnie, położyła mi rękę na brzuchu i powiedziała: „Masz dzidziusia w brzuszku”. Po około trzech tygodniach okazało się, że jestem w ciąży. Na tym nie koniec. Sytuacja powtórzyła się jeszcze dwukrotnie. Córka trafnie przewidziała ciąże dwóch przedszkolanek, informując je jakiej płci będą ich dzieci.

9. Odrąbane głowy

Kiedyś, moja wówczas 3-letnia córka powiedziała do mnie: „Nie pamiętasz mamusiu? Wcześniej, gdy Ty byłaś mną, a ja Tobą, źli ludzie przyszli i odrąbali nam głowy. Ciach, ciach!”. W tym momencie wykonała ruch przypominający rąbanie drwa. Nie byłam w stanie wydusić z siebie słowa, po chwili jednak odparłam: „Nie, niestety kochanie, nie pamiętam”. Córka popatrzyła na mnie i spokojnie odpowiedziała: „No cóż, zdarza się. Ja pamiętam to bardzo dobrze”.

10. Ziemia we krwi

Tuliłam swojego synka do snu. Chwycił mnie za rękę i powiedział: „Nigdy nikogo nie zabiłem. Nie musieli odbierać mi ręki. Ziemia była cała pokryta krwią”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Romana Makówka adrenalina Archiwum Tajemnic