Pogoda
06.03.2017 08:55

10 najgorszych aut 2017 według Consumer Reports

Jakich samochodów lepiej unikać? Na to pytanie odpowiedzieli eksperci z Consumer Reports. Wyniki nie napawają optymizmem grupę Fiat Chrysler Automobiles.

10 najgorszych aut 2017 według Consumer Reports
foto: materiały prasowe

Spora liczba modeli została opracowana właśnie przez FCA. Wśród nich jest między innymi Fiat 500L, najgorszy w kategorii kompaktowych pojazdów. Włoskie auto „zdeklasowało” rywali po uwzględnieniu licznych czynników, w tym niezawodności, satysfakcji klientów oraz bezpieczeństwa.

Kolejnym modelem z niechlubnej serii „naj¨ jest Chrysler 200. To najmniej godny polecenia pojazd w segmencie średniej wielkości sedanów. O ile 500L jest sprzedawany w Europie, także w Polsce, o tyle Chrysler już nie. Za to nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku Dodge’a Journey’a – najgorszego rodzinnego SUV-a – który jest odpowiednikiem Fiata Freemonta.

Spośród luksusowych sedanów należy jak ognia unikać Maserati Ghibli. Poza włoskimi autami, źle poradziły sobie dwa modele Mitsubishi – Mirage (Space Star) i i-MiEV, najsurowiej ocenione w swoich segmentach. Obu dostało się za słabe wykończenie wnętrza i kiepskie właściwości jezdne.

Psująca się Toyota Tacoma, będąca autem wszem wobec przeklinanym przez właścicieli, została okrzyknięta mianem najgorszego małego pickupa. Zaskoczeniem w segmencie luksusowych sedanów może być Mercedes-Benz CLA, który zdaniem Consumer Reports jest niesolidny i mało wyrafinowany.

„Splendor i sława” przypadły także Land Roverowi Discovery Sport i Cadillacowi Escalade, najgorszym propozycjom w segmentach luksusowych SUV-ów i dużych SUV-ów. Nieco wcześniej Consumer Reports opublikował zestawienie najbardziej godnych polecenia samochodów, wśród których znalazły się: Chevrolet Cruze, Toyota Prius, Mazda MX-5, Kia Optima, Chevrolet Impala, Subaru Forester, Toyota Highlander, Audi Q7 i Honda Ridgeline.

Eksperci oceniając samochody wzięli pod uwagę takie czynniki jak niezawodność, satysfakcję właścicieli, bezpieczeństwo oraz wyniki przeprowadzonych testów.

Tagi: News