10 najlepszych wnętrz samochodów z 2016 roku

15.04.2016 12:24
10 najlepszych wnętrz samochodów z 2016 roku Fot. materiały prasowe

Jako kierowcy, większość czasu spędzamy wewnątrz samochodu, dlatego tak ważna jest jego jakość, wykonanie, stylistyka i ergonomia. Wszystkie te czynniki mogą wpływać na nasze samopoczucie i komfort podróży.

Magazyn WardsAuto opublikował ranking 10 najlepszych wnętrz samochodów, które wyłoniono spośród 47 propozycji zmodernizowanych i nowych modeli. Oceniono między innymi design, wykorzystane materiały, ergonomię, bezpieczeństwo, komfort, wykonanie oraz łatwość w obsłudze systemu multimedialnych i dostępnych funkcji. Po raz pierwszy w historii na tej prestiżowej liście znalazło się tak wiele luksusowych samochodów – aż 6. W poprzednich latach ich liczba nie przekraczała trzech.

Jedną z argumentacji jury jest to, że po prostu powstało bardzo wiele luksusowych modeli i aż 19 przeszło proces wstępnej selekcji. Wzięto pod uwagę między innymi aż 5 modeli Audi – A4, A6, Q7, S7 i TTS – oraz po trzy samochody ze stajni BMW i Lexusa.

Zdaniem przedstawicieli WardsAuto, wiele aut nienależących do segmentu premium oferuje niemalże taką samą jakość obcowania z ich produktami, jak klasa wyższa. Wykorzystują oni porządne materiały, które są przede wszystkim miękkie w dotyku. O odpowiednią atmosferę dba oświetlenie wnętrza ciepłymi kolorami. „Kropką nad i” są nowoczesne multimedia oraz systemy polepszające bezpieczeństwo, które jeszcze do niedawna znaleźć można było wyłącznie w droższych samochodach.

Drew Winter – wydawca WardsAuto – wyjaśnił czym jego zespół kierował się przy wyborze:

Przy selekcji 10 najlepszych wnętrz samochodów staramy się kierować obecnymi trendami, dlatego też na liście znalazły się auta mainstreamowe, które można kupić w przystępnej cenie. Jednak przez wzgląd na to, że średnia cena nowego auta na rynku USA wzrosła do 33 000 dolarów, zostaliśmy zmuszeni do przedefiniowania pojęcia przystępności.

W zestawieniu najlepszych znalazły się poszczególne samochody:

1. Audi TTS

Audi TTS Fot. foto: materiały prasowe

Kokpit Audi zaimponował najbardziej swoją prostotą, którą uzyskano dzięki przeniesieniu wyświetlacza systemu multimedialnego i nawigacji pod deskę rozdzielczą. W dodatku projektantom udało się zintegrować wszelkie przyciski i nawiewy w taki sposób, by wnętrze wydawało się bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości. Imponują także materiały wykorzystane we wnętrzu oraz dostępne opcje wykończenia.

2. BMW serii 7

BMW 7 series Fot. foto: materiały prasowe

Flagowy model niemieckiego producenta doceniono za wyjątkowy design, pod powłoką którego udało się zmieścić wystarczająco dużo elektroniki, która każdemu fanowi technologii zafunduje dobrą zabawę na parę godzin. Jednocześnie wnętrze wciąż jednoznacznie wpisano w dobrze znany styl BMW, co sprawia że każdy fan marki poczuje się tutaj jak w domu.

3. Cadillac XT5

Cadillac XT5 Fot. foto: materiały prasowe

Zdaniem WardsAuto wnętrze tego średniej wielkości crossovera wykończono pierwszorzędnymi materiałami, których spasowanie jest wręcz nieskazitelne. W dodatku sam samochód zapewnia wysoki komfort i odznacza się poprawną ergonomią, niezależnie od tego, czy się siedzi w pierwszym, czy drugim rzędzie siedzeń. Wszystkie przyrządy do obsługi są w zasięgu ręki.

4. Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro Fot. foto: materiały prasowe

To już drugi pojazd giganta GM, który znalazł się na tej liście. Jeszcze we wczesnych latach XXI wieku bolączką zdecydowanej większości aut amerykańskich były wnętrza wykończone ze słabej jakości plastików. Jednak Camaro może się pochwalić dobrymi materiałami, które wręcz wyznaczają nowy standard w tym segmencie.

5. Chrysler Pacifica

Chrsyler Pacifica Fot. foto: materiały prasowe

Nowy model tej marki najbardziej zaimponował WardsAuto swoim pełnym przepychu wnętrzem, w którym na brak miejsca w jakąkolwiek ze stron nie można narzekać. Zaskakujące jest to, że nawet w trzecim rzędzie siedzeń mogą komfortowo podróżować dorośli. Zazwyczaj im dalej bagażnika, tym warunki podróży się drastycznie podrażają – pod tym względem to auto jest wyjątkiem. 

6. Honda Civic

Honda Civic Fot. foto: materiały prasowe

To najtańszy samochód na tej liście. Civic 10. generacji został doceniony za wnętrze, które jest aż tak dobre, że aż ciężko w to uwierzyć, szczególnie uwzględniając cenę tego auta. Wyróżnia się sportową i nowoczesną stylistyką, a w dodatku wyposażony został w wiele udogodnień znacząco polepszających komfort podróży. Tym większe wrażenie robi w zestawieniu z konkurencyjnymi autami tego samego segmentu.

7. Lexus RX

Lexus RX Fot. foto: materiały prasowe

Ten SUV jest kontynuacją tego, do czego już wcześniej Lexus zdążył wszystkich przyzwyczaić, czyli dobrego wykończenia wnętrza w modelu z tej serii. Wykończenie jest nienaganne, docenić także należy bardzo dobrą funkcjonalność. Z kolei po złożeniu drugiego rzędu siedzeń, do dyspozycji podróżnych jest niemalże płaska podłoga oraz ogromna pojemność wynosząca 1626 litrów.

8. Mercedes GLC

Mercedes GLC Fot. foto: materiały prasowe

Mogłoby się wydawać, że styliści Mercedesa nie przepracowują się – niemalże wszystkie samochody w ich gamie wyglądają bardzo podobnie do siebie, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Ogromne jednak wrażenie GLC zrobił między innymi wysokim komfortem podróży oraz bardzo długą listą wyposażenia dodatkowego, na której nie zabrakło wielu nowoczesnych systemów.

9. Nissan Maxima

Nissan Maxima Fot. foto: materiały prasowe

Japończykom udało się opracować auto, które imponuje swoją przestronnością. Przedstawiciele z WardsAuto twierdzą, że siedząc we wnętrzu Maximy widać kunszt rzemieślników Nissana – Takumi. Imponują także ciepłe kolory i dobre wykończenie. Całość sprawia wrażenie, jakby się obcowało z autem luksusowej marki z wyższej półki.

10. Volvo XC90

Volvo XC90 Fot. foto: materiały prasowe

Jakość materiałów w jego wnętrzu oraz ich spasowanie są na bardzo wysokim poziomie – to niemal rewiry zarezerwowane dla Audi. Jest to kolejne auto, w przypadku którego designerzy postanowili na minimalizm. Niemalże cały ciężar obsługi na swoje barki wziął 9-calowy ekran dotykowy, przypominający swoim działaniem tablet. Ponadto kabina oferuje multum przestrzeni, a siedzenia drugiego rzędu są przesuwane i mają regulowany kąt pochylenia oparcia.

A Wy zgadzacie się z werdyktem WardsAuto?

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.