Pogoda
03.10.2017 15:51

100 000 biletów na komunikację miejską po 1 zł

Użytkownicy aplikacji mPay mogą jeździć po mieście za bilet na autobus, tramwaj, trolejbus czy metro płacąc tylko symboliczną złotówkę.

100 000 biletów na komunikację miejską po 1 zł
foto: Szater, CC BY-SA 3.0

To już druga edycja akcji przygotowywanej przez mPay razem z Mastercard. Inicjatywa, jak mówią organizatorzy, ma propagować mobilny styl życia i zachęcać do korzystania z nowoczesnych rozwiązań płatniczych.

Oszczędności mogą być całkiem spore lub symboliczne – promocją objęte są bilety jednorazowe i czasowe (do 90 minut), które wyceniane są na kwotę od 1,1 do 5 zł. Z akcji można korzystać wielokrotnie.

Promocja będzie trwała do końca 2017 roku lub do wyczerpania puli 100 000 voucherów, obowiązujących na 250 rodzajów biletów w polskich miastach.

foto: materiały prasowe

Tak sprzedawanie biletów na komunikację miejską po 1 zł komentuje Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu mPay:

"

Pierwsza, wakacyjna odsłona akcji spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dla wielu osób stała się doskonałą okazją do rozpoczęcia przygody z płatnościami mobilnymi. Wierzymy, że inicjatywy takie, jak ta odgrywają ważną rolę w edukowaniu społeczeństwa i zachęcaniu posiadaczy telefonów do korzystania z nich w bardziej efektywny sposób. "

Tańsze bilety należy kupić bezpośrednio w aplikacji mPay – trzeba przy tym korzystać z karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu cyfrowym Masterpass. Nie musimy korzystać przy tym z Mastercard – może być także Visa.

Akcja obejmuje zasięgiem Białystok, Częstochowę, Głogów, Inowrocław, Kraków, Lublin, Łódź, Ostrołękę, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Warszawę, Włocławek, Zduńską Wolę, Sieradz, Kielce, Nysę, Jasło, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Stargard i miasta zrzeszone w Komunikacyjnym Związku Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Jak jeździcie po mieście?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele