100 000 dolarów do wygrania w pierwszym turnieju GWINTA

Michał Tomaszkiewicz
17.03.2017 11:11
100 000 dolarów do wygrania w pierwszym turnieju GWINTA Fot. materiały prasowe

Wiedźmińska karcianka nie wyszła jeszcze ze stadium bety, a już można w niej zdobyć duże pieniądze. CD Projekt rozpoczął zapisy do GWENT Chellenger – pierwszego oficjalnego turnieju GWINTA.

Swój akces do rozgrywek można zgłaszać do 22 marca 2017 roku. GWENT Chellenger otwarty jest dla graczy uczestniczących w betatestach tytułu.

Zapisy prowadzone są w dwóch grupach – rozgrywki w każdej z nich prowadzone będą o godzinach dogodnych dla mieszkańców innych stref czasowych. Akces do Temerii powinni zgłaszać gracze z USA, Redania ma przeprowadzać rozgrywki w godzinach dogodnych dla Europejczyków.

W GWENT Chellenger mogą wziąć zawodnicy mający 13 lub więcej lat i grający na komputerach PC. Spośród wszystkich zgłoszeń do meczy eliminacyjnych w każdej z grup zostanie dopuszczonych po 256 osób z najwyższym rankingiem.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Prowadzone przez internet kwalifikacje wyłonią czwórkę najlepszych graczy (po dwóch z Temerii i Redanii), którzy wezmą udział w mających odbyć się w Katowicach finałach. Zmierzą się w nich czterema zawodowymi graczami zaproszonymi przez CD Projekt - Trumpem (Jeffrey Shih), Lifecoachem (Adrian Koy), Noxiousem (Kacem Khilaji) i ppd (Peter Dager).

Zwycięzca zawodów GWENT Chellenger otrzyma 60 000 dolarów. Drugie miejsce zostanie nagrodzone kwota 20 000 USD, zaś za trzecią i czwartą pozycję będzie można zainkasować po 10 000 dolarów.

Miejsce, w którym będą przeprowadzane finały nie zostało jeszcze ujawnione – wiemy, że znajduje się ono w Katowicach, możliwe więc, że CD Projekt będzie chciał zawitać z GWINTEM do Spodka, który staj się ważnym ośrodkiem dla światowego e-sportu.

Zapisy na udział w turnieju GWENT Chellenger prowadzone są w tym miejscu – rejestracja możliwa jest do 22 marca 2017 roku do godziny 15 czasu GMT. Podczas kwalifikowania zawodników do grup pod uwagę będzie brany ranking z tego właśnie dnia – można więc jeszcze nad nim popracować, żeby zwiększyć swoje szanse.

GWINT – rozwinięcie mini-gry, w którą można było zagrać odwiedzając knajpy w Wiedźminie 3 – ma szansę stać się dużym e-sportowym hitem. Stoisko prezentujące tytuł jeszcze przed otwarciem betatestów było oblegane przez fanów.

Chęć wzięcia udziału w turnieju można zgłaszać w tym miejscu.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.