Pogoda
17.03.2017 11:11

100 000 dolarów do wygrania w pierwszym turnieju GWINTA

Wiedźmińska karcianka nie wyszła jeszcze ze stadium bety, a już można w niej zdobyć duże pieniądze. CD Projekt rozpoczął zapisy do GWENT Chellenger – pierwszego oficjalnego turnieju GWINTA.

100 000 dolarów do wygrania w pierwszym turnieju GWINTA
materiały prasowe

Swój akces do rozgrywek można zgłaszać do 22 marca 2017 roku. GWENT Chellenger otwarty jest dla graczy uczestniczących w betatestach tytułu.

Zapisy prowadzone są w dwóch grupach – rozgrywki w każdej z nich prowadzone będą o godzinach dogodnych dla mieszkańców innych stref czasowych. Akces do Temerii powinni zgłaszać gracze z USA, Redania ma przeprowadzać rozgrywki w godzinach dogodnych dla Europejczyków.

W GWENT Chellenger mogą wziąć zawodnicy mający 13 lub więcej lat i grający na komputerach PC. Spośród wszystkich zgłoszeń do meczy eliminacyjnych w każdej z grup zostanie dopuszczonych po 256 osób z najwyższym rankingiem.

foto: materiały prasowe

Prowadzone przez internet kwalifikacje wyłonią czwórkę najlepszych graczy (po dwóch z Temerii i Redanii), którzy wezmą udział w mających odbyć się w Katowicach finałach. Zmierzą się w nich czterema zawodowymi graczami zaproszonymi przez CD Projekt - Trumpem (Jeffrey Shih), Lifecoachem (Adrian Koy), Noxiousem (Kacem Khilaji) i ppd (Peter Dager).

Zwycięzca zawodów GWENT Chellenger otrzyma 60 000 dolarów. Drugie miejsce zostanie nagrodzone kwota 20 000 USD, zaś za trzecią i czwartą pozycję będzie można zainkasować po 10 000 dolarów.

Miejsce, w którym będą przeprowadzane finały nie zostało jeszcze ujawnione – wiemy, że znajduje się ono w Katowicach, możliwe więc, że CD Projekt będzie chciał zawitać z GWINTEM do Spodka, który staj się ważnym ośrodkiem dla światowego e-sportu.

Zapisy na udział w turnieju GWENT Chellenger prowadzone są w tym miejscu – rejestracja możliwa jest do 22 marca 2017 roku do godziny 15 czasu GMT. Podczas kwalifikowania zawodników do grup pod uwagę będzie brany ranking z tego właśnie dnia – można więc jeszcze nad nim popracować, żeby zwiększyć swoje szanse.

GWINT – rozwinięcie mini-gry, w którą można było zagrać odwiedzając knajpy w Wiedźminie 3 – ma szansę stać się dużym e-sportowym hitem. Stoisko prezentujące tytuł jeszcze przed otwarciem betatestów było oblegane przez fanów.

Chęć wzięcia udziału w turnieju można zgłaszać w tym miejscu.

Spróbujecie swoich sił w GWENT Challenger?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry