Pogoda
14.06.2018 16:11

100 mln dolarów do zdobycia w mistrzostwach świata w Fortnite

Mają rozmach, epickie syny – na pierwsze mistrzostwa świata Fortnite wydawca sypnął dobrymi 100 mln dolarów na nagrody. Decydować mają czyste umiejętności - zapewniono, że nie będzie zapraszania wybranych drużyn ani miejsce dla sponsorów.

Fortnite
foto: materiały prasowe

Fortnite to gra, która bierze świat szturmem – w mniej niż rok zdobyła 125 mln graczy. Tworzony przez polski zespół People Can Fly (odpowiedzialny między innymi za Painkillera) tytuł stał się fenomenem po wprowadzeniu tryby battle royale.

Największa konkurencja, czyli PUBG, zdecydowała się nawet na wejście na drogę sądową – zarzuca Fortnite ściągnięcie pomysłu na grę.

Według nieoficjalnych wyliczeń, Fortnite przynosi nawet 300 mln dolarów przychodu miesięcznie – w takim świetle kwota 100 mln dolarów na nagrody w rozgrywkach mistrzostw świata staje się usprawiedliwiona.

100 mln dolarów do wygania w mistrzostwach świata Fortnite

Kwota ma być rozdzielona pomiędzy turnieje rozgrywane na różnych szczeblach – od lokalnych eliminacji, na wielkim finale kończąc. Nie podano jeszcze, ile ma wynosić nagroda główna.

Do rozgrywek może zgłosić się każdy chętny. Pierwsze zawody zostaną rozegrane na jesieni 2018 roku, wielki finał spodziewany jest pod koniec 2019 roku.

Główny nacisk ma być kładziony na rozgrywki Solo i Duo, Epic (wydawca gry) obiecuje ponadto, że coś ciekawego znajdzie się także dla zwolenników gry w większych drużynach.

Informacje o rozpoczynających się na jesieni 2018 roku kwalifikacjach – zasadach, wytycznych dla graczy, specyfikacji platform oraz terminach – mają być zakomunikowane „wkrótce”.

Będziecie startować?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry