100 nowych pokemonów w Pokemon GO

Michał Tomaszkiewicz
12.12.2016 13:11
100 nowych pokemonów w Pokemon GO Fot. kadr z wideo

Nawet 100 nowych pokemonów może pojawić się 12 grudnia 2016 roku w Waszych okolicach. To jednak tylko część zmian, jakie ma przynieść aktualizacja gry.

Zrzut nowych stworków planowany był jako prezent na mikołajki, jednak Niantic postanowił przełożyć premierę na później. Powody nie zostały oficjalnie podane – być może intencją twórców gry było rozłączenie wiadomości o nowych stworkach i rozpoczęciu (w USA) współpracy ze Starbucks i Sprintem.

Aktualizacja: Nowe pokemony będą wprowadzane do Pokemon GO stopniowo. Od 12 grudnia 2016 roku z jajek mogą się wykluć Pichu, Elekid, Cleffa, Igglybuff, Togepi i Magby - stworki pokazane po raz pierwszy w regionie Johto w grach Pokemon Gold i Pokemon Silver: 

Do 29 grudnia 2016 roku będzie można natrafić na unikatowego Pikachu ubranego w czapkę Mikołaja. My już złapaliśmy, a Wy?

foto: Antyradio.pl / Michał Tomaszkiewicz Fot. foto: Antyradio.pl / Michał Tomaszkiewicz

Zapowiadana przez Niantic inwazja ma być czymś zupełnie innym, niż niedawne wypuszczenie na wolność pokemona Ditto – tym razem chodzić może nawet o 100 stworków drugiej generacji. Dokładnej liczby nowych pokemonów nie została co prawda oficjalnie podana, jednak ich pojawienie się zostało przez twórców wyraźnie zapowiedziane:

Dużo więcej informacji udało się uzyskać po dokładnym przyjrzeniu się przez hakerów Pokemon GO w wersji v0.49.1 – znaleziono dokładnie 100 nowych plików dźwiękowych dla stworków oznaczonych numerami 152-251.

Dalsza analiza aplikacji wykazała, że to nie jedyne nowe pokemony, które pojawią się w grze – trenerzy będą mogli teraz polować także na specjalne okazy poszczególnych stworków, oznaczone jako „shiny” – te bardzo rzadkie odmiany mają różnić się od swoich normalnych pobratymców kolorem.

Pokemony będą także odznaczać się płcią, chociaż nie wiadomo do końca, jak miałoby to wpłynąć na rozgrywkę.

Nową opcją mają być kostiumy dla pokemonów – stworki będzie można teraz ubierać i przebierać. Najprawdopodobniej ta możliwość zostanie odblokowana na święta – taką nazwą oznaczono wprowadzone do gry zestawy.

Nowy wygląd zyskać mogą również sami gracze – w grze pojawiły się informacje o nowych możliwościach dostosowywania stylizacji awatarów. Część z nowych elementów wizażu będzie można kupić, część będzie można odblokować dzięki osiągnięciom w grze.

Odblokowania drugiej generacji pokemonów można spodziewać się wieczorem polskiego czasu.

Będziecie polować na nowe pokemony?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.