Pogoda
29.05.2020 10:00

103-latka pokonała koronawirusa i uczciła zwycięstwo butelką zimnego piwa

Urocza babcia mieszkająca w Stanach Zjednoczonych pokonała COVID-19. Pierwszą rzeczą jaką zrobiła po wyzdrowieniu było opróżnienie butelki ulubionego piwa.

Staruszka
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Na świecie trwa pandemia koronawirusa. Aktualnie potwierdzono już niemal 6 milionów przypadków zakażeń. Dobre wiadomości są takie, że niemal 2,5 miliona osób udało się wyleczyć z COVID-19. Jak podaje WHO, najgorzej syuacja wygląda w USA. Zanotowano tam przeszło 1,7 przypadków zarażeń, na szczęście rośnie także liczba ozdrowieńców, która zbliża się do 400 tysięcy.

103-latka pokonała koronawirusa i wypiła z tej okazji piwo

Wśród osób, które szczęśliwie zakończyły walkę z koronawirusem jest pewna 103-latka, pacjentka domu spokojnej starości Lige Care Center w Wilbraham. Kobieta po ostatnim teście potwierdzającym jej zdrowie otrzymała od pielęgniarek wyjątkowy prezent.

Cypr
Cypr
Przeczytaj także Wakacyjny raj kusi turystów epidemiczną promocją. Jeśli złapiecie koronawirusa podczas pobytu, nie zapłacicie ani grosza

Jak donosi Washington Post, Jennie Stejna walczyła z chorobą przez 3 tygodnie i pogodziła się z faktem, że ma małe szanse na wyzdrowienie. Została odseparowana od znajomych z domu opieki oraz rodziny, z którą mogła kontaktować się tylko telefonicznie. Mąż wnuczki staruszki, Adam Gunn relacjonuje:

"

Zapytałem, czy jest gotowa na pójście do nieba. Odpowiedziała krótko: "Do diabła, pewnie!". "

Na szczęście kobieta nie musiała jeszcze żegnać się ze światem, za to może już spotkać się z rodziną i kochającymi wnukami. Po zwycięstwie nad chorobą pielęgniarki przyniosły babci upragniony prezent. Kobieta otrzymała od personelu ulubione, zimne piwo. Wypiła je natychmiast z niepohamowaną radością.

Spotify
Spotify
Przeczytaj także Czego słuchamy podczas izolacji? Spotify prezentuje najnowsze trendy muzyczne
Tagi: koronawirus