Pogoda
29.05.2020 12:34

12-latek natknął się na niedźwiedzia. Przeżył dzięki sprytnemu pomysłowi [WIDEO]

Do niecodziennej sytuacji doszło na zboczu góry Cima Brenta w okolicy miejscowości Sporminore we włoskim regionie Trydent-Górna Adyga. Mały Alessandro znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwie, jednak dzięki swojemu sprytowi i opanowaniu wyszedł z opresji cało.

12-latek natknął się na niedźwiedzia
foto: Shutterstock

W niedzielny poranek na terenie miejscowości Malga Spora w północno-wschodnich Włoszech doszło do niecodziennego spotkania dziecka z dzikim niedźwiedziem. Nie wiadomo jak skończyłaby się ta straszna historia, gdyby nie spryt i opanowanie dziecka.

Przerażające wideo ze spotkania chłopca z niedźwiedziem

Jak podaje gazeta "La Stampa", pochodzący ze Sporminore we Włoszech Alessandro, wybrał się na piknik ze swoim wujkiem Federico. Wzgórze, które obrali jako cel wycieczki, jest często odwiedzane przez lokalnych mieszkańców, którzy przychodzą tu na spacery.

Małpa na rowerze porwała dziecko
Małpa na rowerze porwała dziecko
Przeczytaj także Małpa na rowerze porwała dziecko. Szokujące wideo z Indonezji

Jak twierdzi wujek chłopca, Alessandro od małego pasjonował się naturą, a w okresie kwarantanny gdy nie chodził do szkoły, bardzo wiele czytał o dzikich zwierzętach. Z jednej z książek dowiedział się, jak należy postępować podczas spotkania z groźnym dzikim zwierzęciem na wolności. Prawdopodobnie dlatego udało mu się wyjść z opresji bez szwanku.

Na nagranym przez Federico filmie widać schodzące z góry dziecko i podążającego za nim krok w krok ogromnego niedźwiedzia. Zwierzę od chłopca dzieliły niecałe dwa metry. W pewnym momencie sytuacja zaczyna wyglądać naprawdę groźnie, ponieważ dzikie zwierze staje na dwóch łapach.

12-latek uszedł z życiem tylko dlatego, że spokojnie zaczął się oddalać i nie wykonywał gwałtownych ruchów. W międzyczasie prosił swoich bliskich, aby zachowali ciszę i absolutny spokój.

"

Gdy zbierałem pączki sosny leśnej dla mojego taty zobaczyłem głowę niedźwiedzia w odległości dwóch metrów ode mnie. Spokojnie się obróciłem. Widziałem, że niedźwiedź nie był zbytnio agresywny. "

- opowiadał Alessandro włoskiej telewizji RAI.

Sprytnego malca uratowała pasja do dzikich zwierząt. Dzięki swoim niecodziennym zainteresowaniom wiedział, jak się zachować w obecności niedźwiedzia.

Zobacz również: Polskie jezioro o niespotykanie czystej i przeźroczystej wodzie. Światło dociera na głębokość 14-15 metrów [WIDEO]

Tagi: adrenalina