Pogoda
05.04.2019 16:21

13-latek sprzedał swojego Xboksa, żeby kupić mamie samochód

Nastoletni William Rabillo z Nevady postanowił zrobić swojej mamie piękny prezent. Chłopak wiedział, że kobieta przechodzi przez trudny okres, więc jej pomógł.

13-latek sprzedał swojego Xboksa, żeby kupić mamie samochód
foto: facebook.com/krysta1.is.my.name

Nie ma na tym świecie chyba zbyt wielu nastolatków, którzy chcieliby, a także byliby w stanie kupić swoim rodzicom samochód. Ta sztuka udała się jednak 13-letniemu Williamowi Rabillo z Fernley w Nevadzie. Młody Amerykanin postarał się i dostarczył nam jedną z najprzyjemniejszych historii ostatnich tygodni. Dzieciak wiedział, że jego mama przechodziła przez dość ciężki okres w swoim życiu, a także potrzebowała samochodu.

13-latek sprzedał Xboksa, żeby kupić mamie samochód

William postanowił więc, że musi pomóc swojej mamie i dzięki pracy w ogródku dla innych osób, a także sprzedaży swojego Xboksa, chłopak zdobył pieniądze na kupno samochodu. Krystal June Preston poinformowała o całej sytuacji na swoim Facebooku, w którym napisała, że nie dowierza w poświęcenie swojego syna:

"

Żadne słowo nie będzie potrafiło oddać tego, jak się w tym momencie czuje. Przez ostatnie tygodnie moje życie było piekłem wypełnionym łzami, gniewem, zamieszaniem i smutkiem. A dzisiaj zostałam kompletnie zszokowała - mój 13-letni syn kupił mi samochód. Powiedział, że zarabiał za pomaganie pewnej kobiecie. Nie mogłam w to uwierzyć. "

Z matką i synem porozmawiał portal People. W wywiadzie William powiedział, że znalazł ogłoszenie kobiety, która sprzedawała za niecałe 900 dolarów Chevroleta Metro. Chłopak zapytał jej, czy chciałaby się zamienić za Xboksa i trochę pracy w ogródku. Najpierw odmówiła, ale po chwili uświadomiła sobie, że 13-latek raczej nie kupiłby samochodu dla siebie, więc postanowiła pomóc chłopakowi i po kilku tygodniach pracy oddała mu kluczyki do auta. 

Bohemian Rhapsody w wykonaniu 6-latka
Bohemian Rhapsody w wykonaniu 6-latka
Przeczytaj także Niewidomy 6-latek zagrał na pianinie "Bohemian Rhapsody" Queen. Jego cover ma prawie 3 miliony wyświetleń

Chłopak założył również kampanię na stronie GoFundMe, na której zbiera pieniądze dla swojej potrzebującej matki. Sam dzieciak cierpi na ADHD i urodził się ze schorzeniem zwanym stopą końsko-szpotawą, które po kilku latach jego życia zostało wyleczone. Preston jest samotną matką wychowującą 3 dzieci, więc 13-latek nie potrafi pomóc na tyle, by wyżywić samą rodzinę. Do tej pory rodzina zebrała prawie 7 tysięcy dolarów od prawie 200 osób. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Microsoft