Pogoda
26.04.2018 17:28

13-latek został zawodowym graczem Fortnite

Profesjonalny zespół e-sportowy Team Secret stworzył drużynę Fortnite – jeden z czterech wchodzących w jej skład zawodników ma tylko 13 lat. Na szczęście dostał zgodę rodziców.

Fortnite
foto: materiały prasowe

Fortnite bije rekordy popularności, co widać nie tylko po liczbie graczy grających jednocześnie (miliony),czy nawet miesięcznych przychodach (150 milionów dolarów) – gra, razem z PUBG, stała się wzorcem dla dużych wydawców gier.

W Call of Duty: Black Ops 4 nacisk na stworzenie trybu Battle Royale był tak duży, że zrezygnowano z będącej wizytówką serii kampanii dla jednego gracza. O tym, że taki tryb może znaleźć się w grze wspominał nawet CD Projekt RED mówiąc o Cyberpunku 2077.

Fortnite nie jest jeszcze postrzegany jako tytuł e-sportowy, wszystko wskazuje jednak na to, że ma się to niedługo zmienić. Profesjonalne zespoły gamingowe zaczęły już odławiać talenty, i szykować się na uruchomienie ewentualnej ligi. Sekcję Fortnite założył już na przykład Team Secret, znany głównie ze sceny Dota 2.

Graczy, którzy weszli w skład drużyny, wypatrzono podczas rozgrywek internetowych. Chęć zaangażowania ich do zespołu wynikał ze stosowania dojrzałej, przemyślanej taktyki oraz znakomitej komunikacji w zespole. Jak się okazało, jeden z graczy miał sekret, który nieźle zaskoczył profesjonalną drużynę.

13-latek zatrudniony przez profesjonalną drużynę gamingową

Team Secret zwrócił się z propozycją wzięcia pod skrzydła do czwórki graczy, którzy grając razem zdecydowanie wyróżniali się wśród konkurencji. Po złożeniu propozycji okazało się, że wśród graczy mających 17, 20 i 21 lat znajduje się także 13-latek.

Tak o niespodziance opowiadał John Yao, szef Team Secret:

"

Nie miałem pojęcia, że on ma 13 lat, dopóki nie powiedział mi tego zespół. Gdy patrzyliśmy na ich styl gry, wcale nie było tego widać – mieliśmy do czynienia z dojrzałością, także podczas komunikowania się z innymi członkami zespołu. "

Żeby Kyle „Mongraal” Jackson mógł zostać profesjonalnym graczem, musiał więc otrzymać zgodę rodziców. Ci na szczęście dla młodzieńca postanowili nie podcinać mu gamingowych skrzydeł.

Umiejętności 13-latka widać na udostępnionym materiale wideo:

Team Secret zdaje sobie sprawę, że młody wiek zawodnika może stać się problemem na przykład w przypadku, gdy twórcy Fortnite ustanowią wyższą granicę wiekową dla graczy biorących udział w lidze. Liczą jednak na to, że będą mogli brać udział w turniejach, na których nie będzie podobnych ograniczeń.

Pozwolilibyście swojemu dziecku zostać zawodowych graczem?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry