15 gier z lat 90., przy których zarywaliśmy noce

Maciej Daszuta
13.10.2016 20:38
15 gier z lat 90., przy których zarywaliśmy noce Fot. materiały prasowe + Hrabia Painta

Prezentujemy gry z dawnych lat, które gracze obwiniają za najwięcej nieprzespanych nocy. Tamten czas obfitował w znakomite tytuły, dlatego wybranie z nich piętnastu najbardziej uzależniających wcale nie było łatwe.

Niedawno pokazywaliśmy 15 kultowych gadżetów lat 90., a teraz nadszedł czas na gry, od których nie sposób było się uwolnić.

Lata 90. były dla gier komputerowych okresem pionierskich pomysłów, radykalnych innowacji i odkrywczych rozwiązań, niewidzianych nigdy wcześniej. Niektóre z dzieł fascynowały tak bardzo, że zapominaliśmy o śnie, a nawet jedzeniu. Odpowiadają za liczne nieprzespane noce i ciężkie poranki w szkołach i pracy. Wymagały ofiary z potu i krwi, jednak nagradzały wytrwałego gracza wielką satysfakcją i wspaniałą rozrywką.

Dla ułatwienia zadania wzięliśmy pod uwagę tytuły, które pojawiły się na półkach sklepowych w latach 90. Większość z nich była na tyle przełomowa, że po zetknięciu z nimi ciężko było uwierzyć w to, co widać na ekranie.

Mimo tego, konkurencja wciąż była tak duża, że postawiliśmy tylko na te gry, w które gra do dziś może sprawiać przyjemność, a w czasie wydania były ogólnodostępne dla graczy, stąd brak na liście niektórych znakomitych produkcji na rzadkie u nas wtedy konsole.

Niektóre z tych gier wzbudzały chęć do rywalizacji, inne przyciągały atmosferą, a czasem nie pozwalały odejść od ekranu, ponieważ działo się w nich tak wiele, że nawet po krótkiej przerwie trudno byłoby przypomnieć sobie uknuty wcześniej misterny plan.

Przedstawiamy 15 gier z lat 90., przez które straciliśmy najwięcej godzin snu:

Wspomnienia wszystkich wymienionych produkcji do dziś powodują u nas szybsze bicie serca, jednak równie dobrych gier z tego okresu było znacznie więcej. Niestety, zestawienia rządzą się swoimi prawami i trzeba by znacznie rozszerzyć listę, aby wspomnieć wszystkie tytuły, które na to zasługują. Wychodzi jednak na to, że najbardziej uzależniające były strategie oraz gry z trybem multiplayer. To szczególnie nie dziwi - każdy gracz jest przecież uzależniony od wygrywania i udowadniania, że jest lepszy od innych.

Jakie jeszcze gry z tamtych czasów spędzały Wam sen z powiek?

Maciej Daszuta Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.