Pogoda
08.06.2020 14:55

15-latek prowadził auto pod czujnym okiem swojego pijanego ojca

- Umie jeździć, bo dużo gra w gry komputerowe - takimi słowami tłumaczył się pijany mężczyzna, kiedy policja zatrzymała pojazd kierowany przez jego 15-letniego syna.

15-latek prowadził auto pod czujnym okiem swojego pijanego ojca
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Oficer prasowy elbląskiej policji Krzysztof Nowacki poinformował w poniedziałek, że skodę zatrzymano przy ul. Jana Pawła II. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, policjantów podobno zainteresował niski wzrost kierującego i jego chłopięca twarz. Obok zaś siedział mężczyzna, który co jakiś czas chwytał za kierownicę i korygował tor jazdy auta.

15-latek prowadził samochód. Obok siedział pijany ojciec

Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 15-latek. Chłopak był zdziwiony zatrzymaniem i powiedział policjantom: "przecież dobrze jechałem i nawet wolniej niż 50 na godzinę". W czasie tej rozmowy z siedzenia pasażera odezwał się pijany ojciec chłopca, który powiedział:

"

Panie policjancie, on gra w gry na komputerze, ma specjalną kierownicę i umie jeździć. "

Chciał oszukać "na policjanta". Okazało się, że... trafił na policjanta
Chciał oszukać "na policjanta". Okazało się, że... trafił na policjanta
Przeczytaj także Chciał oszukać "na policjanta". Okazało się, że... trafił na policjanta

Policjanci zbadali alkotestem ojca kierującego chłopaka. Wynik badania wskazał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się tym, że dał się namówić synowi na taką przejażdżkę, bo był pewny umiejętności swojego dziecka. Argumentem dla ojca było to, że wielokrotnie widział jak syn wygrywał wyścigi w grach.

Na miejsce zdarzenia policjanci wezwali matkę chłopca, której przekazano zarówno 15-latka jak i pijanego męża. Nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym za kierowanie autem bez uprawnień. Mężczyzna, który udostępnił synowi skodę, również wytłumaczy się ze swojego zachowania przed sądem.

Jak poinformował Nowacki, policjanci uznali, że skierują sprawę do sądu, gdyż uznali, że mandat karny będzie nieadekwatny do "wyjątkowej lekkomyślności mężczyzny".

Warszawa. Na pomniku Kościuszki umieszczono napis "Black Lives Matter". Zainspirowali się Amerykanami?
Warszawa. Na pomniku Kościuszki umieszczono napis "Black Lives Matter". Zainspirowali się Amerykanami?
Przeczytaj także Warszawa. Na pomniku Kościuszki umieszczono napis "Black Lives Matter". Zainspirowali się Amerykanami?
Tagi: Newsy