15 najlepszych gier wyścigowych na świecie

05.09.2019 13:15
15 najlepszych gier wyścigowych na świecie Fot. materiały prasowe project cars 2

Wszystkie dzieci na świecie fascynują się prędkością, dlatego każde kiedyś próbowało swoich sił w grach wyścigowych. Jeśli dawno nie mieliście okazji usiąść za kółkiem, przygotowaliśmy dla was specjalną listę.

Wybranie najlepszej gry wyścigowej nie jest łatwe. Na idealną ścigałkę składa się wiele elementów. Nie chodzi tylko o model jazdy czy sposób odtworzenia samochodów. Wszystko co dostajemy w tytułach wyścigowych, ma nas wciągnąć do świata gry. Mamy na chwilę zapomnieć, że siedzimy przy biurkach, w fotelach wyścigowych czy przed klawiaturą. Odpowiednio przygotowany dźwięk, światło odbijające się od asfaltu, wibracje kierownicy czy pada, gdy dochodzimy do 200 km/h. Mało jaki gatunek gier tak bardzo wymaga wytworzenia w odbiorcach uczucia imersji tak, jak gry wyścigowe.

Przeczytaj także

Najlepsze ścigałki jakie znajdziecie na rynku

Przez lata w świecie wyścigów królowały różne tytuły. Dorastający na przełomie wieków grali w "Test Drive'a", "Drivera", "Forzę" czy "Colina McRea". Każdy miał swój ulubiony tytuł, w którym był lepszy albo gorszy. W dzisiejszych czasach gry wyścigowe to nie zabawa. Poziom trudności wzrósł drastycznie, a niektóre produkty są tak idealnie przygotowane, że korzystają z nich profesjonaliści, którzy chcą np. lepiej poznać tor wyścigowy, na którym jeszcze nigdy nie byli. Wielu graczy szybko odbija się od świata gier wyścigowych właśnie przez to, jak trudne się okazują.

Przeczytaj także

15 najlepszych gier wyścigowych

Poniżej staraliśmy się wybrać te gry wyścigowe, które w naszych oczach są aktualnie najlepszymi dostępnymi tytułami samochodowymi na rynku. Chociaż pozwoliliśmy sobie ustawić je w pewnej kolejności, nie planujemy drzeć szat, jeśli chodzi o to, kto trafił na miejsce pierwsze, a kto drugie. Poniżej znajdziecie też tytuły zarówno te najnowsze, jak i te starsze, które nadal według wielu fanów zasługują na szacunek dzięki temu, jak idealnie oddały świat wyścigów.

1) Project Cars 2
2) Forza Motorsport 5
3) Dirt 4
4) Mario Kart 8
5) Forza Horizon 4
6) F1 2019
7) Shift 2
8) Assetto Corsa
9) DriveClub
10) Driver: San Fransisco
11) iRacing
12) Race: Injection
13) Trackmania 2: Canyon
14) NFS: Most Wanted
15) Gran Turismo 5

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.